/  /  /  / Silnik 2.0 TDI dla Superba teraz z 4x4 i DSG
Skoda

Skoda

Zmień
Początki czeskiej marki to rok 1895, kiedy mechanik Vaclav Laurin, wraz z księgowym Vaclavem Klementem uruchomili produkcję rowerów, co jest dość powszechnym początkiem dla najstarszych współcześnie europejskich marek samochodowych. Jako, iż produkcja rowerów "Slavia" kwitła, panowie postanowili rozszerzyć zakres działalności o produkcję motocykli, co również okazało się dobrym pomysłem. Na początku XX wieku Laurin i Klement postanowili wkroczyć na nowy, dopiero rozwijający się rynek samochodowy, stając się tym samym jednym z czterech najstarszych na świecie producentów samochodów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Silnik 2.0 TDI dla Superba teraz z 4x4 i DSG

Skoda|

Długo oczekiwane połączenie przekładni DSG i napędu 4x4 z jednostką 2.0 TDI jest już dostępne dla Superba - flagowego modelu marki Škoda. Jednostka ta wcześniej prezentowała swoje możliwości w Škodzie Yeti.

Silnik 2.0 TDI CR DPF o mocy 140 KM, spełnia surową normę emisji spalin EU5.  Superb wyposażony w skrzynię DSG i napęd 4x4, w wersji nadwozia sedan, emituje średnio 162 g CO2/km (kombi: 166 g CO2/km). Średnie zużycie paliwa wynosi 6,2 l/100 km dla sedana i 6,3 l/100 km dla kombi.

Prędkość maksymalna, jaką może osiągnąć, wynosi 204 km/h (w wersji kombi: 201 km/h). Aby rozpędzić się od 0 do 100 km/h, Superb wyposażony w nową jednostkę potrzebuje 10,7 sekundy (kombi: 10,8 s). Dopłata do automatycznej przekładni DSG oraz napędu na wszystkie koła wynosi 19 000 zł w stosunku do standardowej wersji silnika 2.0 TDI CR DPF 140 KM.

Superb swych użytkowników urzeka nie tylko nowoczesnym wnętrzem, które oferuje imponującą przestronność i liczne przemyślane rozwiązania, ale również najnowocześniejszymi technologiami. W samym wrześniu na nowego Superba zdecydowało się na całym świecie 9 962 nabywców, co oznacza wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem aż o 139,3%. W Polsce wrzesień okazał się rekordowym miesiącem, jeśli chodzi o sprzedaż tego modelu. Nabywców znalazło aż 305 nowych Superbów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Skoda

Reklama