/  /  /  / Prezentacja Skody Rapid na targach w Paryżu
Skoda

Skoda

Zmień
Początki czeskiej marki to rok 1895, kiedy mechanik Vaclav Laurin, wraz z księgowym Vaclavem Klementem uruchomili produkcję rowerów, co jest dość powszechnym początkiem dla najstarszych współcześnie europejskich marek samochodowych. Jako, iż produkcja rowerów "Slavia" kwitła, panowie postanowili rozszerzyć zakres działalności o produkcję motocykli, co również okazało się dobrym pomysłem. Na początku XX wieku Laurin i Klement postanowili wkroczyć na nowy, dopiero rozwijający się rynek samochodowy, stając się tym samym jednym z czterech najstarszych na świecie producentów samochodów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Prezentacja Skody Rapid na targach w Paryżu

Skoda|
null
© Skoda
nullnullnullnull

Podczas rozpoczynającego się właśnie salonu samochodowego w Paryżu Skoda zaprezentowała swój najnowszy model Rapid. Auto będzie wprowadzone do oferty w Europie pod koniec października.

Skoda Rapid została oficjalnie zaprezentowana podczas Volkswagen Group Night na targach motoryzacyjnych w Paryżu. "Cały nasz zespół pracował nad nowym modelem Rapid z oddaniem i pasją. W efekcie tego poświęcenia powstał samochód, który godnie reprezentuje wszystkie cechy marki - powiedział prezes Winfried Vahland. "Rapid to przestronne, funkcjonalne, zaawansowane technologicznie auto rodzinne, które charakteryzuje się doskonałą relacją ceny do jakości. To właśnie przez te wartości samochód ten ustanawia nowe standardy w swojej klasie"

"Sądzimy, że w nadchodzących latach Rapid stanie się naszym najistotniejszym modelem, zaraz za Octavią".

Zaprezentowany podczas targów w Paryżu model Rapid w wersji Ambition charakteryzował się śnieżnobiałym lakierem oraz przyciągającym wzrok czarnym dachem. Jego dwukolorowe, 17-calowe felgi ze stopu metali lekkich, sportowe akcesoria oraz czerwone fotele dodały autu dynamicznego i drapieżnego wyglądu.

Skoda Rapid i pierwsze przymiarki cenowe
   
Rapid, który sytuuje się pomiędzy Fabią a Octavią, to bardzo przestronny samochód wyznaczający nowe standardy w segmencie aut kompaktowych. Żaden inny pojazd tej klasy nie oferuje tyle miejsca na nogi i głowę oraz tak przestronnego bagażnika (550 litrów).

Wszystkie wersje Rapida przeznaczone na rynki krajów UE będą standardowo wyposażone w system ESC. Samochód oferowany będzie zarówno z silnikami wysokoprężnymi, jak i benzynowymi.

Ponadto, Rapid posiada szereg praktycznych i funkcjonalnych rozwiązań, zgodnych z ideą "Simply clever".
   
Dzięki przyjętej strategii ofensywy modelowej Skoda planuje do 2018 roku zwiększyć sprzedaż swoich samochodów do 1,5 mln sztuk rocznie. "Jesteśmy na stabilnej ścieżce wzrostu. W pierwszych ośmiu miesiącach bieżącego roku dostarczyliśmy na rynek aż 633 300 samochodów, co daje 8,5% wzrost do analogicznego okresu roku ubiegłego. Nasza strategia przynosi wymierne rezultaty - podkreśla Vahland.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama