/  /  /  / Pierwszy Eko Rajd XL i zwycięstwo zespołu Skody
Skoda

Skoda

Zmień
Początki czeskiej marki to rok 1895, kiedy mechanik Vaclav Laurin, wraz z księgowym Vaclavem Klementem uruchomili produkcję rowerów, co jest dość powszechnym początkiem dla najstarszych współcześnie europejskich marek samochodowych. Jako, iż produkcja rowerów "Slavia" kwitła, panowie postanowili rozszerzyć zakres działalności o produkcję motocykli, co również okazało się dobrym pomysłem. Na początku XX wieku Laurin i Klement postanowili wkroczyć na nowy, dopiero rozwijający się rynek samochodowy, stając się tym samym jednym z czterech najstarszych na świecie producentów samochodów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Pierwszy Eko Rajd XL i zwycięstwo zespołu Skody

Skoda Polska|
null
© Skoda
null

Pierwszy Eko Rajd XL odbył się 9 listopada i okazał się fantastyczną zabawą dla właścicieli samochodów z dużymi silnikami. Połączenie trzech prób sportowych z jazdą o "kropelce" na trasie Wieliczka-Zakopane dało wielkie emocje i namiastkę prawdziwych sportowych zawodów.

W rajdzie startowało prawie 40 zawodników z samochodami o mocy od 200 do 650 KM. W gronie samochodów z silnikami pięcio- i sześciocylindrowymi napędzanymi benzyną nie miał sobie równych Radosław Jaskulski, pilotowany przez Michała Wiatra.

Zespół Szkoły Auto Skoda zajął pierwsze miejsce w powyższej kategorii, jadąc Superbem z silnikiem V6 o pojemności 3,6 l i mocy 260 KM. Na tak dobry wynik złożyło się niskie zużycie paliwa na trasie do Zakopanego, a także bardzo dobre wyniki wszystkich prób sportowych.

Zwycięska załoga osiągnęła średnie zużycie paliwa na poziomie około 7,7 l/100 km. Przypomnijmy, że według oficjalnych danych fabrycznych zużycie paliwa dla tego silnika w cyklu mieszanym wynosi 9,3 l/100 km.
   
Organizatorzy deklarują, że kolejny rajd odbędzie się wcześniej niż za rok.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Skoda

Reklama