/  /  /  / Oto nowa Skoda Rapid w ostatecznej wersji
Skoda

Skoda

Zmień
Początki czeskiej marki to rok 1895, kiedy mechanik Vaclav Laurin, wraz z księgowym Vaclavem Klementem uruchomili produkcję rowerów, co jest dość powszechnym początkiem dla najstarszych współcześnie europejskich marek samochodowych. Jako, iż produkcja rowerów "Slavia" kwitła, panowie postanowili rozszerzyć zakres działalności o produkcję motocykli, co również okazało się dobrym pomysłem. Na początku XX wieku Laurin i Klement postanowili wkroczyć na nowy, dopiero rozwijający się rynek samochodowy, stając się tym samym jednym z czterech najstarszych na świecie producentów samochodów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Oto nowa Skoda Rapid w ostatecznej wersji

Skoda|
null
© Skoda
nullnull

Po miesiącach oczekiwań Skoda Auto prezentuje wreszcie pierwsze oficjalnie zdjęcia modelu Skoda Rapid, który wejdzie do sprzedaży na rynek europejski pod koniec roku. Auto oferować ma takie auty jak m.in. przestronne wnętrze oraz korzystny stosunek ceny do wartości użytkowej.

Wyróżniająca się stonowaną i ponadczasową elegancją Skoda Rapid nosi nowe logo czeskiej, które umieszczono na masce silnika nieco ponad chromowanym pasem okalającym krawędzie otworu chłodnicy. Ewolucji doczeka się tradycyjna dla marki krata wlotu powietrza, jednak jej pionowe szprosy, inspirowane napiętymi strunami harfy, pozostały.

"Jest to model, który wyznacza standardy w segmencie kompaktowych sedanów: Skoda Rapid jest przestronnym, eleganckim i zarazem niedrogim pojazdem dla całej rodziny, który zachwyca przemyślanymi rozwiązaniami, nowoczesną technologią i ekonomią na wysokim poziomie. W skrócie, jest to właściwy samochód na właściwym miejscu - tłumaczy prezes Winfried Vahland.

Rapid jako pierwszy pojazd w gamie zaprojektowany został według nowych standardów stylistycznych producenta. "Jest to samochód, który już na pierwszy rzut oka daje jasne, precyzyjne, świeże i emocjonalne wrażenie - mówi Eckhard Scholz, członek zarządu odpowiedzialny za rozwój techniczny.

Mierząca 4,48 m długości przy szerokości 1,7 m, nowa Skoda Rapid zajmie miejsce w gamie czeskiego producenta między Fabią a Octavią. Ta limuzyna klasy kompaktowej może komfortowo pomieścić do pięciu pasażerów wraz z bagażem.

W gamie jednostek napędowych przygotowano pięć silników benzynowych oraz dwa diesle.

Nowa Skoda Rapid oficjalnie ujrzy światło dzienne z okazji najbliższej wystawy motoryzacyjnej w Paryżu. Premierę rynkową w Europie zaplanowano pod koniec bieżącego roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Skoda

Reklama