/  /  /  / Oto nowa Skoda Citigo w wersji 5-drzwiowej
Skoda

Skoda

Zmień
Początki czeskiej marki to rok 1895, kiedy mechanik Vaclav Laurin, wraz z księgowym Vaclavem Klementem uruchomili produkcję rowerów, co jest dość powszechnym początkiem dla najstarszych współcześnie europejskich marek samochodowych. Jako, iż produkcja rowerów "Slavia" kwitła, panowie postanowili rozszerzyć zakres działalności o produkcję motocykli, co również okazało się dobrym pomysłem. Na początku XX wieku Laurin i Klement postanowili wkroczyć na nowy, dopiero rozwijający się rynek samochodowy, stając się tym samym jednym z czterech najstarszych na świecie producentów samochodów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Oto nowa Skoda Citigo w wersji 5-drzwiowej

Skoda|
null
© Skoda
null

Oto pierwsze oficjalne zdjęcie, na którym prezentuje się miejski model Skoda Citgo w wersji pięciodrzwiowej. Auto zadebiutuje przed szeroką publicznością z okazji marcowych targów motoryzacyjnych w Genewie.

Skoda Citigo aktualnie dostępna jest w sprzedaży dla klientów w Czechach, oferowana wyłącznie w wersji trzydrzwiowej. Bardziej praktyczna odmiana pięciodrzwiowa zaprezentuje się natomiast szerokiej publiczności z okazji marcowych targów motoryzacyjnych w Genewie.

Najtańsza wersja modelu Skoda Citigo na start

Zarówno w wersji pięciodrzwiowej, jak i trzydrzwiowej Citigo pojawi się na niektórych europejskich rynkach już w połowie maja.

Na rodzimym rynku czeskim nowa Skoda Citigo została niedawno wybrana najlepszym autem roku 2012 w kategorii samochodów miejskich, pokonując w rywalizacji siedmiu innych konkurentów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama