/  /  /  / Nowa Skoda Yeti i pierwsze przymiarki cenowe
Skoda

Skoda

Zmień
Początki czeskiej marki to rok 1895, kiedy mechanik Vaclav Laurin, wraz z księgowym Vaclavem Klementem uruchomili produkcję rowerów, co jest dość powszechnym początkiem dla najstarszych współcześnie europejskich marek samochodowych. Jako, iż produkcja rowerów "Slavia" kwitła, panowie postanowili rozszerzyć zakres działalności o produkcję motocykli, co również okazało się dobrym pomysłem. Na początku XX wieku Laurin i Klement postanowili wkroczyć na nowy, dopiero rozwijający się rynek samochodowy, stając się tym samym jednym z czterech najstarszych na świecie producentów samochodów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowa Skoda Yeti i pierwsze przymiarki cenowe

Nie jedna Skoda Yeti, a od razu dwie. Po zmianach modernizacyjnych SUV czeskiego producenta będzie oferowany na rynku w dwóch różniących się od siebie wersjach: jedna bardziej pasuje do miasta, natomiast drugą pomyślano o jeździe w nieco trudniejszym terenie.

Skoda Yeti to samochód dość dobrze już znany na rynku europejskim. Czeski producent wie, że kompaktowe samochody typu SUV cieszą się wśród klientów coraz większą popularnością i wraz z modernizacją Yeti postanowiono pójść o krok dalej: teraz w ofercie Skody będzie dostępna nie jedna, a dwie różne wersje Yeti. Pierwsza to samochód dopasowany do dynamicznego życia w metropolii, natomiast druga nadaje się bardziej do jazdy w trudniejszym terenie.

Obie wersje nowej Skody Yeti różnią się wyraźnie charakterem wykończenia: wersja miejska ma zderzaki i boczne elementy ochronne pokryte lakierem w kolorze nadwozia, podczas gdy w wersji Outdoor wykonano je z wytrzymałego, twardego plastiku.

Na rodzimym rynku czeskim opublikowano właśnie cennik zmodernizowanego modelu Skoda Yeti. Najtańsza wersja Active, zamówiona z silnikiem benzynowym 1.2 o mocy 105 KM oraz manualną skrzynią biegów, jest do kupienia od 339 900 koron.

Klienci na rynku czeskim od razu mogą zamówić też nowego SUV-a we wspomnianej wersji Yeti Outdoor: do wyboru są tu cztery poziomy wyposażenia (zamiast pięciu jak dla "miejskiej" odmiany modelu). Ceny wahają się od 464 900 koron do maksymalnie 854 900 koron za topową odmianę Laurin & Klement ze 170-konnym dieslem 2.0 TDI oraz napędem 4x4.

Polski cennik na zmodernizowany model Skoda Yeti zostanie opublikowany nie wcześniej niż na przełomie października i listopada.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Skoda

Reklama