/  /  /  / Nowa Skoda Rapid wybrana rodzinnym autem roku
Skoda

Skoda

Zmień
Początki czeskiej marki to rok 1895, kiedy mechanik Vaclav Laurin, wraz z księgowym Vaclavem Klementem uruchomili produkcję rowerów, co jest dość powszechnym początkiem dla najstarszych współcześnie europejskich marek samochodowych. Jako, iż produkcja rowerów "Slavia" kwitła, panowie postanowili rozszerzyć zakres działalności o produkcję motocykli, co również okazało się dobrym pomysłem. Na początku XX wieku Laurin i Klement postanowili wkroczyć na nowy, dopiero rozwijający się rynek samochodowy, stając się tym samym jednym z czterech najstarszych na świecie producentów samochodów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowa Skoda Rapid wybrana rodzinnym autem roku

Skoda|
null
© Skoda
nullnullnull

Skoda Rapid, czyli nowa kompaktowa limuzyna przeznaczona na rynek indyjski, została uhonorowana przez magazyn branżowy Top Gear India jako najlepsze auto rodzinne roku.

Długość 4,39 m, szerokość 1,70 m oraz wysokość 1,47 m pozycjonują Skodę Rapid pomiędzy Fabią, a Laurą/Octavią. Jest to model, który pojawi się jedynie na rynku indyjskim.

Nowa Skoda Citigo. Pierwsze sukcesy

Natomiast model produkcyjny prezentowanego podczas ostatnich targów motoryzacyjnych we Franfurcie projektu Skoda MissionL pojawi się na rynku europejskim w przyszłym roku.

Skoda Rapid, produkowana w fabryce w Pune, jest odpowiedzią marki na zapotrzebowanie klientów z Indii. Samochód będzie wzmacniać pozycję czeskiego producenta na tym ważnym rynku azjatyckim.

Nowy model jest istotną częścią strategii wzrostu Skody, zgodnie z którą marka do 2018 roku na świecie zamierza osiągnąć sprzedaż na poziomie co najmniej 1,5 mln samochodów sprzedawanych rocznie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama