/  /  /  / Nowa Skoda Octavia kombi i pierwsze przymiarki cenowe
Skoda

Skoda

Zmień
Początki czeskiej marki to rok 1895, kiedy mechanik Vaclav Laurin, wraz z księgowym Vaclavem Klementem uruchomili produkcję rowerów, co jest dość powszechnym początkiem dla najstarszych współcześnie europejskich marek samochodowych. Jako, iż produkcja rowerów "Slavia" kwitła, panowie postanowili rozszerzyć zakres działalności o produkcję motocykli, co również okazało się dobrym pomysłem. Na początku XX wieku Laurin i Klement postanowili wkroczyć na nowy, dopiero rozwijający się rynek samochodowy, stając się tym samym jednym z czterech najstarszych na świecie producentów samochodów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowa Skoda Octavia kombi i pierwsze przymiarki cenowe

null
© Skoda
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Nowa Skoda Octavia kombi debiutuje przed szeroką publicznością z okazji wystawy w Genewie. Na rynku czeskim nowa wersja nadwoziowa Octavii III kosztuje od 364 900 koron.

Najtańsza odmiana nowej Octavii kombi występuje z silnikiem benzynowym 1.2 TSI 63kW, który według oficjalnych danych fabrycznych potrzebuje średnio około 5,3 litra paliwa na przejechanie 100 km (emisja CO2: 122 g/km).

Dla porównania, najtańsza wersja nowej Octavii jako liftback kosztuje na rynku czeskim od 334 900 koron.

Nowa Octavia Combi jest o 90 mm dłuższa i o 45 mm szersza od swojego poprzednika. Rozstaw osi zwiększył się prawie o 11 cm, a pojemność bagażnika wynosi rekordowe 610 litrów. Po złożeniu oparć tylnej kanapy przestrzeń tą można powiększyć do 1740 litrów.

We wnętrzu samochodu zastosowano wiele „przemyślanych rozwiązań” i systemów bezpieczeństwa, które podnoszą komfort podróżowania.

Na rynku polskim Skoda Octavia III jako liftback pojawi się oficjalnie w tym miesiącu, kosztując w najtańszej wersji od 59 500 złotych (PATRZ TUTAJ). Odmiana nadwoziowa kombi spodziewana jest natomiast w czerwcu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Skoda

Reklama