/  /  /  / Nowa Octavia kombi na wystawie Poznań Motor Show 2013
Skoda

Skoda

Zmień
Początki czeskiej marki to rok 1895, kiedy mechanik Vaclav Laurin, wraz z księgowym Vaclavem Klementem uruchomili produkcję rowerów, co jest dość powszechnym początkiem dla najstarszych współcześnie europejskich marek samochodowych. Jako, iż produkcja rowerów "Slavia" kwitła, panowie postanowili rozszerzyć zakres działalności o produkcję motocykli, co również okazało się dobrym pomysłem. Na początku XX wieku Laurin i Klement postanowili wkroczyć na nowy, dopiero rozwijający się rynek samochodowy, stając się tym samym jednym z czterech najstarszych na świecie producentów samochodów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowa Octavia kombi na wystawie Poznań Motor Show 2013

Skoda|
null
© Skoda
null

Na wystawie Poznań Motor Show Skoda zaprezentuje nową odsłonę swojego najważniejszego modelu. Gwiazdą stoiska marki będzie nowa Octavia w wersji Combi, która zostanie pierwszy raz pokazana szerokiej publiczności w Polsce.

Na zwiedzających czekać będą także inne modele Skoda oraz wiele dodatkowych atrakcji.

Skoda Octavia Combi ma duży udział w sukcesie marki. Samochód został wprowadzony na rynek w 1998 roku. Od tego czasu sprzedano go w ilości ponad 1,3 mln egzemplarzy, z prawie 3,8 mln wszystkich Octavii na całym świecie.

Podobnie jak wersja liftback, Combi łączy w sobie to, co najlepsze. Mimo że samochód jest o 90 mm dłuższy, o 45 mm szerszy, a rozstaw osi zwiększył się o 108 mm, jego masa została obniżona nawet do 102 kg.

Auto oferuje jeszcze więcej przestrzeni i bagażnik o rekordowej pojemności aż 610 litrów.

Na stoisku marki Skoda pokazane zostaną także inne, cieszące się dużą popularnością modele: nowa Octavia 1.4 TSI/140KM, 1.8 TSI/180 KM oraz 2.0 TDI/150 KM, Rapid 1.2 TSI/105 KM, Fabia Monte Carlo 1.2 TSI/105 KM, Citigo 1.0/75 KM oraz Roomster 1.2 TSI/85 KM.

Dodatkową atrakcją organizowaną przez markę Skoda będzie Amazing Parts. Jest to wydarzenie, podczas którego nowa Octavia została rozebrana na części, a młodzi projektanci ze School of Form stworzą z nich nowe formy użytkowe.

Ten ciakawy pokaz będzie można śledzić w pawilonie nr 1 na terenie MTP.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama