/  /  /  / Najbardziej niezawodne auta według rankingu GTU 2013
Skoda

Skoda

Zmień
Początki czeskiej marki to rok 1895, kiedy mechanik Vaclav Laurin, wraz z księgowym Vaclavem Klementem uruchomili produkcję rowerów, co jest dość powszechnym początkiem dla najstarszych współcześnie europejskich marek samochodowych. Jako, iż produkcja rowerów "Slavia" kwitła, panowie postanowili rozszerzyć zakres działalności o produkcję motocykli, co również okazało się dobrym pomysłem. Na początku XX wieku Laurin i Klement postanowili wkroczyć na nowy, dopiero rozwijający się rynek samochodowy, stając się tym samym jednym z czterech najstarszych na świecie producentów samochodów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Najbardziej niezawodne auta według rankingu GTU 2013

null
© Opel
null

Oto lista modeli, które uzyskały najlepsze noty za niezawodność według statystyk Niemieckiego Stowarzyszenia Nadzoru Technicznego (GTU). Podobne do GTU usługi oferują nad Renem organizacje takie jak DEKRA oraz TUV.

Niemieckie Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego (GTU) opublikowało najnowszy raport niezawodności samochodów używanych edycja 2013. Ranking powstał na podstawie informacji zebranych po sprawdzeniu ponad 5 mln pojazdów w ciągu dwóch ostatnich lat (240 modeli różnego typu).

Oto pierwsza trójka najbardziej niezawodnych modeli w wieku od 1 do 3 lat według zestawienia GTU edycja 2013 w poszczególnych segmentach rynku:
AUTA MAŁE
1. Toyota Yaris
2. Hyundai i20
3. Ford Fiesta

AUTA KOMPAKTOWE
1. Toyota Auris
2. Honda Civic
3. BMW Serii 1

KLASA WYŻSZA ŚREDNIA
1. Opel Insignia
2. BMW Serii 3
3. Honda Accord

KLASA WYŻSZA
1. Jaguar XF
2. Volkswagen Phaeton
3. BMW Serii 7

AUTA SPORTOWE/KABRIOLETY
1. Audi A3 Cabrio
2. Porsche 911
3. Peugeot 308 CC

TERENOWE
1. Skoda Yeti
2. Peugeot 3008
3. Subaru Forester

VANY
1. Peugeot 5008
2. SEAT Alhambra
3. SEAT Altea

Z modeli wymienionych powyżej na podkreślenie zasługuje Skoda Yeti, która z wynikiem usterkowości tylko 1,8% uzyskała najlepszy rezultat w całym zestawieniu. Yeti powtórzyło jednocześnie sukces sprzed roku, kiedy to również uzyskało według danych GTU pierwsze miejsce wśród wszystkich sklasyfikowanych modeli.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Skoda

Reklama