/  /  /  / Kolejne dwie Skody dla TOPR
Skoda

Skoda

Zmień
Początki czeskiej marki to rok 1895, kiedy mechanik Vaclav Laurin, wraz z księgowym Vaclavem Klementem uruchomili produkcję rowerów, co jest dość powszechnym początkiem dla najstarszych współcześnie europejskich marek samochodowych. Jako, iż produkcja rowerów "Slavia" kwitła, panowie postanowili rozszerzyć zakres działalności o produkcję motocykli, co również okazało się dobrym pomysłem. Na początku XX wieku Laurin i Klement postanowili wkroczyć na nowy, dopiero rozwijający się rynek samochodowy, stając się tym samym jednym z czterech najstarszych na świecie producentów samochodów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Kolejne dwie Skody dla TOPR

Skoda Polska|
null
© Skoda
nullnullnullnull

Skoda Polska przekazała ratownikom Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego dwa kolejne modele. Są to samochody Yeti, a także Octavia Scout.

15 stycznia nastąpiło oficjalne przekazanie kluczyków do dwóch modeli marki Skoda. Ratownicy TOPR zasiedli za kierownicami Yeti 2.0 TDI/110 KM i Octavii Scout 2.0 TDI/140 KM.

Obydwa samochody zostały wyposażone w napęd na 4 koła, co w znacznym stopniu ułatwia poruszanie się po trudno dostępnych trasach i nieutwardzonych drogach.

"Cieszymy się, że przekazane przez nas samochody marki Skoda przyczyniają się do polepszenia warunków pracy TOPR. Jest to jedna z najstarszych organizacji ratownictwa górskiego na świecie, a współpraca z nią to dla nas wielki powód do dumy - podkreśla Michał Cabaj, specjalista ds. projektów marketingowych i PR w Skoda Polska.
   
"Samochody marki Skoda służą nam i wspierają nasze działania ratownicze od lat. Już wielokrotnie przekonaliśmy się o ich niezawodności, bezpieczeństwie i zdolnościach terenowych. Są to auta niezastąpione w trudnych warunkach. Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że nasza współpraca ze Skodą przebiega tak pomyślnie - dodał Jan Krzysztof, naczelnik TOPR.

Skoda Polska wspiera działania TOPR już od 2003 roku. Na początku współpracy ratownicy otrzymali sześć modeli Octavia w wersji 4x4 i Scout. W 2009 roku przekazane zostały dwa modele Yeti, a w 2011 roku Yeti i Octavia Scout. W tym roku do floty TOPR dołączyły również Yeti i Octavia Scout.

Łącznie Skoda przekazała ratownikom już 12 samochodów gotowych do niesienia pomocy w każdych warunkach.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama