/  /  /  / Fabia przekracza milion kilometrów przebiegu
Skoda

Skoda

Zmień
Początki czeskiej marki to rok 1895, kiedy mechanik Vaclav Laurin, wraz z księgowym Vaclavem Klementem uruchomili produkcję rowerów, co jest dość powszechnym początkiem dla najstarszych współcześnie europejskich marek samochodowych. Jako, iż produkcja rowerów "Slavia" kwitła, panowie postanowili rozszerzyć zakres działalności o produkcję motocykli, co również okazało się dobrym pomysłem. Na początku XX wieku Laurin i Klement postanowili wkroczyć na nowy, dopiero rozwijający się rynek samochodowy, stając się tym samym jednym z czterech najstarszych na świecie producentów samochodów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Fabia przekracza milion kilometrów przebiegu

Skoda|
null
© Skoda
nullnull

Kiedy Peter Kirchhoff z Niemiec kupił w 2000 roku Fabię 1.9 TDI, nie mógł sobie wyobrażać, jak ważnym elementem jego życia stanie się ten samochód. Wspólnie pokonali do dziś łącznie milion kilometrów.

Szczęśliwy właściciel z miejscowości Sprockhovel koło Wuppertalu dokładnie zaplanował moment osiągnięcia imponującego przebiegu, dokonując tego wyczynu dokładnie w 13. rocznicę zakupu w miejscu, skąd pochodzi jego samochód, czyli w czeskim Mlada Boleslav.

Przed muzeum Skoda Auto powitali go fani marki z Czech i Niemiec oraz przedstawiciele producenta.
   
"Razem z Peterem Kirchhoffem jesteśmy wielce szczęśliwi z takiego wyniku. Jednocześnie to dla nas zaszczyt, że to wielkie osiągnięcie przypadło w udziale właśnie Skodzie. Nie ma chyba lepszego sposobu na potwierdzenie jakości i niezawodności naszych samochodów - mówi Martin Hrdlicka, przedstawiciel Działu Rozwoju Technologicznego w Skoda Auto a.s. i współtwórca tego modelu.

Patrząc na rekordową Fabię, nie sposób posądzić ją o tak duży przebieg. Srebrny egzemplarz przez cały czas prezentuje się atrakcyjnie i jest nienagannie zachowany pod względem technicznym.

Podziwu dla niego nie kryje sam właściciel: "Moja Fabia dalej wygląda jak nowa! Dopiero po przyjrzeniu się można dostrzec kilka uchybień lakieru. I to wszystko".

Kierowca twierdzi, że osiągnięcie takiego wyniku bez żadnych poważnych awarii Skody nie jest trudne. Wystarczy tylko dbać o samochód i powierzać go profesjonalistom w autoryzowanych serwisach marki.

Od wielu lat egzemplarzem tym zajmuje się serwis Betgen & Potthoff z miejscowości Hamm, w którym cieszy się on szczególnym szacunkiem mechaników.

"Samochód przez cały czas jest w idealnej kondycji. Silnik, sprzęgło i skrzynia biegów to nadal te same części, które zainstalowała fabryka - chwalą go.
   
Właściciel wspomina, że 3 lipca 2000 roku do zakupu skusił go głośny debiut nowego modelu Skoda Auto na salonie samochodowym we Frankfurcie rok wcześniej i bardzo dobre opinie, jakie wystawiali Fabii dziennikarze. Do podjęcia decyzji przekonała też atrakcyjna cena (18 798 marek niemieckich).  

"Gdy odebrałem samochód, licznik przebiegu wskazywał 11 kilometrów - mówi właściciel. Siedem lat później przekroczył już granicę 500 000 km. Kirchhoff podkreśla, że zawsze mógł polegać na swojej Fabii: "Badania techniczne nigdy nie stanowiły żadnego wyzwania".

Po przekroczeniu imponującej wartości 999 999 bezproblemowo pokonanych kilometrów sześciocyfrowy licznik pokazał w tym miejscu myślniki.

Peter Kirchhoff zamierza jednak dalej poprawiać wynik, samodzielnie dokumentując dalsze przejechane kilometry. Myśląc o nowym samochodzie, chce pozostać wierny Fabii. Kiedy na rynku pojawi się wersja sedan przyszłej, trzeciej generacji modelu zostanie mu ona przekazana jako prezent od marki.

Swoją historyczną Fabię Niemiec przekaże wtedy do muzeum Skody jako dowód długotrwałości i bezawaryjności wszystkich modeli tej marki, także tych najnowszych, wyposażonych w zaawansowane technologie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama