/  /  /  / 5 gwiazdek zderzeniowych Euro NCAP dla Skody Rapid
Skoda

Skoda

Zmień
Początki czeskiej marki to rok 1895, kiedy mechanik Vaclav Laurin, wraz z księgowym Vaclavem Klementem uruchomili produkcję rowerów, co jest dość powszechnym początkiem dla najstarszych współcześnie europejskich marek samochodowych. Jako, iż produkcja rowerów "Slavia" kwitła, panowie postanowili rozszerzyć zakres działalności o produkcję motocykli, co również okazało się dobrym pomysłem. Na początku XX wieku Laurin i Klement postanowili wkroczyć na nowy, dopiero rozwijający się rynek samochodowy, stając się tym samym jednym z czterech najstarszych na świecie producentów samochodów.
Dowiedz się więcej o marce
 

5 gwiazdek zderzeniowych Euro NCAP dla Skody Rapid

Skoda|
null
© Skoda
nullnullnullnull

Model Skoda Rapid został poddany testom zderzeniowym według wytycznych organizacji Euro NCAP. Auto czeskiego producenta uzyskało 5 gwiazdek za wysoki poziom bezpieczeństwa.

"Model Rapid jest jednym z najbezpieczniejszych samochodów w swoim segmencie - podkreśla Frank Welsch, członek zarządu odpowiedzialny za rozwój technologiczny. "Wyniki Euro NCAP potwierdzają, że nasza kompaktowa limuzyna oferuje nie tylko ponadprzeciętną przestrzeń, korzystny stosunek ceny do jakości, ale także spełnia bardzo wysokie normy bezpieczeństwa".

Rapid poradził sobie bez zarzutu podczas próby, w której badano bezpieczeństwo pasażerów przy zderzeniu czołowym i bocznym. Wyniki pokazały, że samochód zapewnia ochronę osób siedzących na przednich fotelach na poziomie 94%. Kolejnym obszarem, w którym Rapid osiągnął doskonałe rezultaty, było bezpieczeństwo dzieci.
   
Samochód podczas testu uzyskał bardzo wysoką skuteczność w ogólnej ochronie trzyletniego dziecka, umieszczonego w foteliku Isofix.

Wyniki testów zderzeniowych Euro NCAP

Ponadto, model Rapid otrzymał korzystne wyniki przyznane podczas próby wypadku z pieszym. Specjalna konstrukcja przedniego zderzaka zapewnia 100% bezpieczeństwa dla potrąconego przechodnia. Eksperci z Euro NCAP docenili także dostępny w wyposażeniu standardowym system ESP i funkcję przypominania o niezapiętych pasach.

Za ochronę pasywną w Rapidzie odpowiadają m.in. przednie i boczne poduszki powietrzne, kurtyny powietrzne oraz regulowane trzypunktowe pasy bezpieczeństwa z napinaczami. Na bezpieczeństwo aktywne składają się halogeny przeciwmgielne z funkcją doświetlania zakrętów, ABS, a także system wspomagania ruszania pod wzniesienia dla systemu ESP.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama