/  /  /  / 1,5 milionów aut z fabryki w Kvasinach
Skoda

Skoda

Zmień
Początki czeskiej marki to rok 1895, kiedy mechanik Vaclav Laurin, wraz z księgowym Vaclavem Klementem uruchomili produkcję rowerów, co jest dość powszechnym początkiem dla najstarszych współcześnie europejskich marek samochodowych. Jako, iż produkcja rowerów "Slavia" kwitła, panowie postanowili rozszerzyć zakres działalności o produkcję motocykli, co również okazało się dobrym pomysłem. Na początku XX wieku Laurin i Klement postanowili wkroczyć na nowy, dopiero rozwijający się rynek samochodowy, stając się tym samym jednym z czterech najstarszych na świecie producentów samochodów.
Dowiedz się więcej o marce
 

1,5 milionów aut z fabryki w Kvasinach

Skoda|
null
© Skoda
null

W czeskiej fabryce Skoda Auto w miejscowości Kvasiny wyprodukowano dokładnie 1,5-milionowy samochód. Jubileuszowym autem okazała się flagowa Skoda Superb.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Aktualnie w Kvasinach czeski koncern produkuje egzemplarze trzech swoich modeli: obok Superba jest to także Roomster i Yeti. To właśnie ten ostatni model wszedł niedawno do produkcji seryjnej po gruntownych zmianach modernizacyjnych, oferowany teraz w dwóch dość znacznie różniących się od siebie wersjach.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama