/  /  /  /  / Skoda świętuje wyprodukowanie 14-milionowego auta
Skoda Superb

Skoda Superb II

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Skoda świętuje wyprodukowanie 14-milionowego auta

Skoda|
null
© Skoda
null

Skoda wyprodukowała swój 14-milionowy samochód. Jubileuszowym modelem jest Superb 2.0 TDI w wersji Laurin & Klement, który zjechał z taśmy montażowej w czeskiej fabryce w miejscowości Kvasiny. Auto trafi do klienta z Niemiec.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Prezes zarządu Winfried Vahland powiedział: “Nasza ekspansja przybiera coraz większe tempo. Niemal 2/3 z tych czternastu milionów samochodów zostało wyprodukowanych i sprzedanych w ciągu minionych dwudziestu lat, a w ciągu samych 5 ostatnich wyprodukowaliśmy aż 4 miliony aut”.

"Ilustruje to bardzo dynamiczny rozwój marki i jednocześnie podkreśla ogromne znaczenie przyłączenia jej do Grupy Volkswagen w 1991 roku - dodał menadżer.

Nowe moto hity z naszej części Europy

Aby zrealizować założony cel i do 2018 roku osiągnąć poziom 1,5 mln samochodów sprzedawanych rocznie, producent zwiększa moce przerobowe zarówno w swoich czeskich, jak i zagranicznych fabrykach.

Główny ośrodek produkcyjny w Mlada Boleslav zwiększył moce przerobowe i liczba Octavii zjeżdżających każdego dnia z taśmy montażowej wzrosła z 800 do 1 200 sztuk.

Z kolei w fabryce w miejscowości Vrchlabi Skoda produkuje przekładnię DQ 200, przeznaczoną dla całej Grupy Volkswagen.

W Kvasinach podwojono liczbę produkowanych modeli Skoda Yeti do 100 000 sztuk rocznie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Skoda Superb