/  /  /  /  / Skoda Superb – stworzona do przetargów publicznych
Skoda Superb

Skoda Superb II

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Skoda Superb – stworzona do przetargów publicznych

Skoda Superb 2013
© Skoda
Skoda Superb 2013Skoda Superb 2013Skoda Superb 2013Skoda Superb 2013Skoda Superb 2013Skoda Superb 2013

W czym tkwi sekret tego auta? Jego podstawową zaletą jest na pewno marka, którą reprezentuje i jej postrzeganie. Pojazd nie rzuca się aż tak bardzo w oczy jak Audi, BMW, Mercedes czy Volvo i przez to nie prowokuje do niewygodnych pytań opinii publicznej. Superb może zaoferować podobny poziom wyposażenia jak marki Premium, a dzięki bogatej liście opcji można go dowolnie skonfigurować, tak aby mógł spełnić wymagania każdego zamawiającego. Niższa cena gwarantuje sukces w przetargach, które wygrywa z zaskakującą skutecznością.

Topowy model Skody to specyficzny samochód. Jako jedyny w segmencie ma nadwozie sedan, które dzięki trikowi z bagażnikiem (system Twin Door) jest równie praktyczny jak hatchback. Co ciekawe, zamawiający często popełniają błąd, podając w  zamówieniu "nadwozie 5-drzwiowe sedan", który jednoznacznie pokazuje pod co jest ustawiony dany przetarg. Szeroki rozstaw osi (2 758 mm), nadwozie o długości ponad 4,8 metra, bogata gama silnikowa, opcjonalny napęd 4x4 oraz przekładnia automatyczna, to elementy, które pozwalają Skodzie spełnić większość warunków przetargowych stawianym pojazdom klasy średniej.

Cennik i konfiguracje Skody Superb rocznik modelowy 2014

Obecnie oferowanych jest w Polsce 126 podstawowych konfiguracji tego modelu. Samochód jest dostępny z 7 silnikami, 4 skrzyniami biegów i dwoma rodzajami napędu. Pojazd oferowany jest także z nadwoziem kombi, którego pojemność bagażnika wynosi rekordowe 633 litry (najwięcej w klasie). Co ważne, dzięki bardzo bogatej liście opcji, samochód można doposażyć do poziomu aut Premium. Ciekawsze z nich to Solar Sunroof (5 000 PLN), wentylowane fotele (w pakiecie Glamour za 8 500 PLN), czy asystent parkowania (w zależności od wersji).

Superb jest bardzo często wybierany przez ministerstwa, służby mundurowe czy agencje rządowe, m.in. Agencję Nieruchomości Rolnych. Często służy także jako samochód reprezentacyjny dla prezydentów miast. Wiele Superbów jeździ także jako pojazdy nieoznakowane Policji. Co ciekawe, zamawiający często wybierają topowe wersje auta za cenę powyżej 150 tys. PLN, wyposażone w silnik benzynowy o poj. 3.6l (260 KM), napęd 4x4 i przekładnię DSG.

Poniżej przykład przetargu, w którym "prawdopodobnie" wygra Skoda Superb:

Zamawiający: Instytut Ochrony Roślin - Państwowy Instytut Badawczy w Poznaniu
Przetarg na dostawę samochodu osobowego
Wybrane wymagania specyfikacyjne:
- nadwozie limuzyna-sedan 5-drzwiowe,
- pięć miejsc,
- silnik benzynowy o mocy min. 180 kW (245 KM),
- spalanie w mieście maksimum 13 l/100 km,
- napęd na cztery koła,
- skrzynia automatyczna,
- nawigacja satelitarna,
- reflektory ksenonowe,
- fotele ogrzewane przód/tył,
- wymóg braku oznaczenia pojemności i wersji modelu z tyłu pojazdu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Skoda Superb