/  /  /  /  / Skoda Superb kombi z cenami
Skoda Superb

Skoda Superb II

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Skoda Superb kombi z cenami

Skoda|
null
© Skoda
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Skoda Superb kombi dopiero co zaprezentowała się szerokiej publiczności z okazji targów motoryzacyjnych we Frankfurcie, a już wiemy, ile na rodzimym rynku czeskim będzie kosztować to oczekiwane z dużym zainteresowaniem auto. W Polsce samochód spodziewany jest na początku przyszłego roku.

Autor: Rafał Żaglewski

Oto ceny, jakie od 14 września obowiązują na rodzimym rynku czeskim na model Skoda Superb kombi, który ujrzał światło dzienne podczas targów branżowych we Frankfurcie. W podstawowej wersji (silnik benzynowy 1.4 TSI 92kW z manualną skrzynią biegów o sześciu przełożeniach) samochód kosztuje nad Wełtawą 589 900 koron.

Zgodnie z aktualną ofertą dotyczącą rynku czeskiego, Skoda Superb kombi będzie dostępna w czterech poziomach wyposażenia:
- Comfort (cena od 589 900 koron)
- Ambition (cena od 674 900 koron)
- Elegance (cena od 734 900 koron)
- Exclusive (cena od 856 900 koron)

Zestaw silników dostępnych dla Superba kombi jest znany z wersji sedan, tj. obejmuje trzy jednostki benzynowe (1.4 TSI 92kW, 1.8 TSI 118kW i 3.6 FSI V6 191kW) oraz dwa silniki Diesla (2.0 TDI PD 103kW i 2.0 TDI CR DPF 125kW).

Po raz pierwszy w samochodzie marki Skoda zastosowano dostępne opcjonalnie elektroniczne sterowanie klapą bagażnika. Kiedy bagażnik jest otwarty, roleta we wnętrzu automatycznie przesuwa się do środkowej pozycji, by umożliwić łatwiejsze załadowywanie bagażu. Niski próg załadunku oraz podłoga, którą można wysunąć nad tylny zderzak, kiedy bagażnik jest otwarty, sprawiają, że załadunek większych przedmiotów jest jeszcze łatwiejszy.

Także po raz pierwszy, ta całkiem nowa skoda będzie dostępna z systemem Kessy, umożliwiającym uruchamianie, zamykanie i otwieranie samochodu bez użycia tradycyjnego kluczyka. Zamiast niego, otwieranie lub zamykanie drzwi samochodu następuje już po dotknięciu klamki, po zidentyfikowaniu właściciela za pomocą specjalnych impulsów, przekazywanych do systemu kontroli w pojeździe. Z kolei silnik zostaje uruchomiony lub wyłączony po wciśnięciu przycisku znajdującego się po prawej stronie kolumny kierownicy.

Opcjonalnie Superb kombi będzie dostępny z elektrycznie sterowanym dwuczęściowym dachem panoramicznym. Kiedy promienie słoneczne okażą się zbyt intensywne, szklany dach można przykryć zasłoną przeciwsłoneczną. Kolejną interesującą innowacją jest antena dachowa przypominająca płetwę. Jej doskonały kształt sprawia, że tył pojazdu zyskuje niezwykle elegancki wygląd.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Skoda Superb