/  /  /  /  / Oto nowa Skoda Octavia III kombi. Polska premiera rynkowa w czerwcu 2013
Skoda Superb

Skoda Superb II

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Oto nowa Skoda Octavia III kombi. Polska premiera rynkowa w czerwcu 2013

Skoda|
null
© Skoda
nullnull

Podczas targów motoryzacyjnych w Genewie, odbywających się w dniach 5-17 marca, Skoda zaprezentuje model Octavia trzeciej generacji w wersji Combi.

Skoda kontynuuje swoją ofensywę modelową: kilka tygodni po rozpoczęciu produkcji Octavii trzeciej generacji marka zaprezentuje ten model w wersji Combi. Bestseller Skoda Auto wyznacza nowe standardy w swojej klasie, posiada przestronne i funkcjonalne wnętrze, bogate wyposażenie z zakresu komfortu i bezpieczeństwa, elegancki design, a także korzystny stosunek ceny do jakości.

Przód modelu Octavia Combi jest identyczny i równie wyrazisty jak w limuzynie. Sylwetkę auta podkreślają ostro poprowadzone linie Tornado, które na wysokości słupka D przechodzą w łagodnie opadający dach. Z tyłu zachowano typowy dla marki układ świateł w kształcie litery C.

Auto jest o 90 mm dłuższe i o 45 mm szersze od swojego poprzednika. Rozstaw osi zwiększył się prawie o 11 cm, co zaowocowało jeszcze większym wnętrzem.

"Nowa Octavia Combi oferuje pasażerom siedzącym z tyłu bardzo dużo miejsca na nogi (aż 73 mm na wysokości kolan) i posiada rekordową pojemność bagażnika wynoszącą 610 litrów - podkreśla Frank Welsch, członek zarządu odpowiedzialny za rozwój techniczny.

Po złożeniu oparć tylnej kanapy przestrzeń ładunkowa powiększa się do aż 1 740 litrów, a liczne haczyki, siatki oraz dwustronna mata bagażnika zwiększają funkcjonalność pojazdu.

Takie nowości szykuje Skoda w roku 2013

We wnętrzu samochodu zastosowano wiele przemyślanych rozwiązań (zgodnie z hasłem Skoda Auto) jak np. pojemnik na odpadki, schowek na kamizelkę odblaskową pod fotelem kierowcy czy skrobaczkę do szyb umieszczoną w pokrywie od wlewu paliwa.
   
Składany fotel pasażera pomaga podczas przewożenia długich przedmiotów, a praktyczny wieszak na ubranie pozwoli wygodnie przewieźć płaszcz lub garnitur.

Octavia Combi może zostać wyposażona w aż 9 poduszek powietrznych. W bogatej ofercie funkcji i układów wspierania bezpieczeństwa znajdują się m.in. asystent pasa ruchu Lane Assist, hamulec antykolizyjny Multicollision Brake czy funkcja wykrywania zmęczenia Driver Activity Assistant.

Podczas międzynarodowych targów w Genewie pokazana zostanie także Octavia Combi 4x4 ze sprzęgłem Haldex piątej generacji.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Skoda Superb