/  /  /  /  / Skoda Rapid Spaceback debiutuje we Frankfurcie
Skoda Rapid

Skoda Rapid

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Cena54 100 zł - 86 900 zł (aktualizacja: 2017-06-15)
Emisja CO2103 g/km - 115 g/km
Żużycie paliwa4,0 L/100km - 4,9 L/100km
 

Skoda Rapid Spaceback debiutuje we Frankfurcie

Kompaktowy model Skoda Rapid Spaceback jest jedną z atrakcji zaczynającej się właśnie wystawy motoryzacyjnej IAA we Frankfurcie. Auto czeskiego producenta posiada bagażnik o pojemności od 415 do maksymalnie 1380 litrów.

Rapid Spaceback to bardzo ważna premiera dla czeskiego producenta z Mlada Boleslav, który w najbliższych latach stawia na mocną ekspansję i wzrost wolumenu sprzedaży. Anonsowany jako kompakt z nadwoziem typu hatchback raczej niż kombi, nowy Rapid Spaceback wejdzie na rynek europejski poczynając od października, a grupę docelową stanowić mają m.in. rodziny oraz osoby ceniące sobie auta o przestronnym wnętrzu i wysokiej funkcjonalności, zgodnie z zasadą Simply Clever.

Nowa Skoda oferuje rozstaw osi nieco ponad 2,6 m, natomiast bagażnik ma pojemność od standardowo 415 litrów do maksymalnie 1380 litrów po złożeniu oparć tylnych foteli.

W porównaniu z dostępną już od jakiegoś czasu wersją nadwoziową liftback, odmiana Rapid Spaceback jest krótsza o około 18 cm. Co warto podkreślić, oba wspomniane modele Skody od maski aż do słupka B są praktycznie identyczne.

Czeski producent chce zdobyć klientów m.in. dzięki możliwościom indywidualizacji samochodu pod kątem różnych preferencji. Na liście opcji występuje duży szklany dach panoramiczny, który ciągnie się przez całą długość kabiny. Dzięki temu pasażerowie siedzący w środku mają niczym nieograniczony widok ku górze.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem stanowiącym element łączący się z dachem panoramicznym jest możliwość zamówienia przedłużonej szyby przyciemnianej, która zachodzi na pokrywę bagażnika sięgając około 10 cm niżej niż normalnie.

Od momentu premiery wersji liftback łączna sprzedaż modelu Skoda Rapid wyniosła około 75 000 egzemplarzy (stan na koniec lipca 2013).

Wprowadzenie modelu Rapid Spaceback na rynki europejskie będzie miało miejsce od października 2013.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama