/  /  /  /  / Nowa Skoda w pogoni za liderami
Skoda Rapid

Skoda Rapid

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Cena54 100 zł - 86 900 zł (aktualizacja: 2017-06-15)
Emisja CO2103 g/km - 115 g/km
Żużycie paliwa4,0 L/100km - 4,9 L/100km
 

Nowa Skoda w pogoni za liderami

Na podstawie danych SDA|
null
© Skoda
null

Rapid to auto typu kompakt pozycjonowane w gamie między większą Octavią a mniejszą Fabią. Czy mimo stosunkowo krótkiej kariery handlowej Skoda Rapid zyskała już mocną pozycję rynkową?

Jak wynika z danych dotyczących rynku czeskiego, kompaktowa Skoda Rapid zajmuje w statystykach rejestracyjnych trzecie miejsce: we wrześniu samochód zdobył uznanie prawie 700 nabywców.

Lepszym wynikiem od Rapida pochwalić się mogą na całym rynku czeskim tylko dwa inne modele i to pochodzące z tej samej "stajni": Skoda Octavia (1 940 sztuk we wrześniu) oraz Fabia (785 sztuk).

Dodajmy, że w rankingu najpopularniejszych modeli za sam sierpień bieżącego roku Skodzie Rapid udało się nawet wskoczyć na miejsce drugie całego zestawienia rynkowego.

Licząc narastająco od stycznia, Rapid zajmuje na czeskim rynku również trzecią pozycję (nieco ponad 6 000 rejestracji) i również wyprzedzają go dwa wspomniane wyżej inne modele koncernu z Mlada Boleslav.

Ważnym wzmocnieniem gamy Rapida będzie z pewnością wersja Spaceback, którą mieliśmy po raz pierwszy okazję zobaczyć z okazji jesiennych targów motoryzacyjnych IAA 2013 we Frankfurcie.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama