/  /  / Octavia III
Skoda Octavia

Skoda Octavia III

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Cena65 800 zł - 142 400 zł (aktualizacja: 2017-06-06)
Emisja CO2100 g/km - 158 g/km
Żużycie paliwa4,0 L/100km - 6,9 L/100km
 
null
© Skoda Auto
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull
Pierwsza Skoda Octavia pojawiła się na rynku w 1959 roku, jako następca Skody 440 Spartak i była produkowana jako hatchback przez 5 lat, zaś jako kombi przez lat 12. Współczesna Octavia została po raz pierwszy zaprezentowana podczas salonu samochodowego w Paryżu w roku 1996 i był to pierwszy model Skody, który powstał w pełni na technologii ówczesnego nowego właściciela, grupy Volkswagen. Model ten zaliczany jest do klasy niższej średniej, czyli do segmentu C. Druga generacja tego auta została zaprezentowana pod koniec 2003 roku, a w sprzedaży pojawiła się w roku kolejnym. Skoda Octavia stanowiła aż 41 proc. całej sprzedaży marki w latach 1996-2012.

Najnowsza, trzecia generacja zadebiutowała na polskim rynku na początku 2013 roku i została zbudowana na płycie podłogowej MQB. Model ten produkowany jest w czeskim zakładzie w Mlada Boleslav.
W 2017 r. w ofercie pojawiła się Octavia III po faceliftingu.

W przednim zawieszeniu zastosowano kolumnę McPhersona z wahaczem poprzecznym. W tylnym zawieszeniu występuje belka skrętna z wahaczami wleczonymi lub zawieszenie wielowahaczowe dla silników o mocy większej niż 150KM, zasilanych CNG (1.4 CNG 110KM) lub z napędem na cztery koła.
W samochodzie dostępne są cztery silniki benzynowe TSI z bezpośrednim wtryskiem o mocy od 85 KM do 180 KM, a także cztery jednostki wysokoprężne TDI w zakresie mocy od 90 KM do 184 KM.

W najnowszym wydaniu Skody Octavia bezpieczeństwo zostało potraktowane priorytetowo. Dlatego też już w standardowym wyposażeniu znajdują się poduszki powietrzne kierowcy i pasażera, poduszki kurtynowe, poduszki boczne przednie, poduszka kolanowa kierowcy, system zapobiegający blokowaniu kół podczas nagłego hamowania ABS z elektronicznym układem rozdziału sił hamowania EBD, system regulacji momentu obrotowego silnika na śliskiej nawierzchni MSR, system pokolizyjny ACS, system wspomagający gwałtowne hamowanie Dual Rate, system elektronicznej kontroli stabilności toru jazdy ESP, układ kontroli trakcji ASR. Za dodatkową opłatą otrzymać można jeszcze poduszki powietrzne boczne dla zewnętrznych miejsc tylnej kanapy.

Konkurenci: Citroen C4, Ford Focus, Honda Civic, Hyundai Elantra oraz i30, Seat Leon, Kia Cee'd, Nissan Pulsar, Volkswagen Golf i Jetta, Fiat Tipo, Mazda 3, Peugeot 308, Opel Astra, a także Toyota Auris i Renault Megane.
 

Octavia III najczęściej porównywana z

Reklama