/  /  /  /  / Nowa Skoda Octavia na start!
Skoda Octavia

Skoda Octavia II

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nowa Skoda Octavia na start!

Skoda|
null
© Skoda
nullnull

W zakładach Skoda Auto w Mlada Boleslav wystartowała właśnie produkcja seryjna modelu Skoda Octavia III. Octavia to aktualnie zdecydowany lider w rankingu sprzedaży wszystkich modeli czeskiej marki na świecie.

Rozpoczęcie produkcji seryjnej nowej Octavii poprzedziła w zakładach Mlada Boleslav modernizacja i rozbudowa, które uznaje się za jedne z najpoważniejszych prac w dotychczasowej historii czeskiej fabryki.

"Model Octavia to serce marki - zapewnia prezes Winfried Vahland. "Ten samochód uosabia nasze najbardziej wartościowe geny w najlepszym tego słowa znaczeniu: duża ilość miejsca, wysoka jakość, precyzyjne wykonanie, nowoczesne technologie, ponadczasowa stylistyka, funkcjonalność oraz korzystny stosunek ceny do jakości".

Mimo, że Octavia III jest od poprzednika o 90 mm dłuższa, o 45 mm szersza, a rozstaw osi zwiększył się o 108 mm, masa pojazdu jest niższa nawet o 102 kg. Pojemność bagażnika wynosi rekordowe 590 litrów.

Nowa Skoda Octavia zadebiutuje w Polsce na początku 2013

Na pierwszych rynkach europejskich zupełnie nowa Skoda Octavia świętować będzie premierę handlową pod koniec stycznia przyszłego roku.

Od roku 1996 dostarczono klientom łącznie ponad 3,7 mln sztuk modelu Octavia w różnych wersjach.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama