/  /  /  /  / Doskonałe wyniki Citigo i Fabii podczas Supertestu Ekonomii
Skoda Fabia

Skoda Fabia II

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Doskonałe wyniki Citigo i Fabii podczas Supertestu Ekonomii

Skoda Auto Polska|
null
© Skoda
nullnull

W Superteście Ekonomii, organizowanym jak co roku przez Stowarzyszenie Auto Klub Dziennikarzy Polskich, Skoda Citigo 1.0 MPI uzyskała wynik 3,61 l/100 km. Dzięki temu model czeskiej marki zwyciężył w kategorii samochodów benzynowych.

Skoda Fabia 1.6 TDI ze spalaniem na poziomie 3,75 l/100 km była natomiast druga w kategorii samochodów silnikiem Diesla.
   
W IX. edycji testu udział wzięło 12 uczestników. Pogoda nie sprzyjała biciu ubiegłorocznych rekordów. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Skoda Octavia GreenLine II generacji okazała się najlepsza z wynikiem spalania 1,89 l/100 km.

Deszcz, silny wiatr i trudne warunki na drodze nie pomogły w pobiciu tego rekordu, jednak wyniki uzyskane przez kierowców i tak są imponujące.

Nowy Fiat Panda i Skoda Citigo w Superteście Ekonomii 2012

Za kierownicą Citigo 1.0 MPI usiadł Radosław Jaskulski (jego wynik: 3,61 l/100km), a za kierownicą Fabii – Piotr Kwapiszewski (3,75 l/100km).

Obaj kierowcy są instruktorami jazdy Szkoły Auto Skody. Poza właściwościami silników w poszczególnych autach, osiągnięciu takich rezultatów sprzyjają odpowiednie umiejętności i stosowanie technik eco-jazdy.
   
W tym roku trasa Supertestu Ekonomii liczyła prawie 300 km.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Skoda Fabia