/  /  /  /  / Samochody Skoda Citigo do sprawdzenia w serwisie
Skoda Citigo

Skoda Citigo

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Mini
Cena36 900 zł - 48 250 zł (aktualizacja: 2017-05-23)
Emisja CO2105 g/km - 106 g/km
Żużycie paliwa4,5 L/100km - 4,6 L/100km
 

Samochody Skoda Citigo do sprawdzenia w serwisie

UOKIK|
null
© Skoda
null

Jak poinformował generalny importer samochodów Skoda w Polsce, wybrane egzemplarze modelu Skoda Citigo mogą mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się przygotować stosowną akcję naprawczą.

Jak ustalił producent, w niektórych egzemplarzach modelu Skoda Citigo (auta wyprodukowane w okresie pomiędzy 14 stycznia 2013 a 19 marca 2013) mogły zostać zamontowane sterowniki poduszek bezpieczeństwa posiadające nieprawidłowo sparametryzowane oprogramowanie. W takich sterownikach nieaktywna jest funkcja diagnozy czujników zderzenia bocznego. To powoduje, że ewentualne zakłócenia i błędy w systemie bocznych poduszek bezpieczeństwa nie mogą zostać rozpoznane.

Ponadto, brak diagnozy powoduje, że w przypadku wystąpienia zakłócenia nie zaświeci się lampka kontrolna poduszek bezpieczeństwa. W konsekwencji, w przypadku zderzenia poduszki bezpieczeństwa i napinacze pasów bezpieczeństwa mogą nie zadziałać lub zadziałają z opóźnieniem.

Na rynku polskim omawianą kampanią naprawczą objętych jest 469 samochodów marki Skoda Citigo. Lista numerów VIN patrz TUTAJ.

Generalny importer poinformuje właścicieli samochodów listem poleconym o możliwości wystąpienia usterki oraz zaprosi do kontaktu z dowolnym partnerem serwisowym Skoda w celu umówienia wizyty i usunięcia ewentualnej usterki.

Bliższych informacji związanych z kampanią serwisową udziela Skoda Polska, Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. (adres: ul. Krańcowa 44, 61-037 Poznań; http://www.skoda-auto.pl/kontakt).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama