/  /  /  / Złoty miesiąc Skody
Skoda

Skoda

Zmień
Początki czeskiej marki to rok 1895, kiedy mechanik Vaclav Laurin, wraz z księgowym Vaclavem Klementem uruchomili produkcję rowerów, co jest dość powszechnym początkiem dla najstarszych współcześnie europejskich marek samochodowych. Jako, iż produkcja rowerów "Slavia" kwitła, panowie postanowili rozszerzyć zakres działalności o produkcję motocykli, co również okazało się dobrym pomysłem. Na początku XX wieku Laurin i Klement postanowili wkroczyć na nowy, dopiero rozwijający się rynek samochodowy, stając się tym samym jednym z czterech najstarszych na świecie producentów samochodów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Złoty miesiąc Skody

Skoda|
null
© Skoda
null

W miesiącu październiku firma Skoda Auto osiągnęła wzrostu wolumenu sprzedaży o 7,5%, zrealizowawszy dostawy około 83 000 samochodów. To najlepszy wynik październikowy tego producenta w historii.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Na rynku europejskim Skoda Auto wypracowała wynik na poziomie 55 700 sprzedanych egzemplarzy, czyli więcej niż rok temu aż o 13,7%. W samym Niemczech firma dostarczyła do salonów ponad 12 100 wozów (+23,5%).

Natomiast licząc łącznie od stycznia Skoda Auto sprzedała na świecie około 768 700 samochodów, czyli mniej niż rok wcześniej o 3,3%.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Skoda

Reklama