/  /  /  / Wyprodukowano już 15 milionów aut Skody
Skoda

Skoda

Zmień
Początki czeskiej marki to rok 1895, kiedy mechanik Vaclav Laurin, wraz z księgowym Vaclavem Klementem uruchomili produkcję rowerów, co jest dość powszechnym początkiem dla najstarszych współcześnie europejskich marek samochodowych. Jako, iż produkcja rowerów "Slavia" kwitła, panowie postanowili rozszerzyć zakres działalności o produkcję motocykli, co również okazało się dobrym pomysłem. Na początku XX wieku Laurin i Klement postanowili wkroczyć na nowy, dopiero rozwijający się rynek samochodowy, stając się tym samym jednym z czterech najstarszych na świecie producentów samochodów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Wyprodukowano już 15 milionów aut Skody

Skoda|
null
© Skoda
null

Skoda wyprodukowała łącznie już 15 milionów samochodów, licząc od roku 1905. Jubileuszowy model, czyli srebrna Octavia III generacji, zjechał właśnie z linii montażowej w Mlada Boleslav.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Jubileuszowy samochód będzie wykorzystywany jako limuzyna VIP w Centrum Technologicznym Skoda Auto w Cesanie.

"Cały zespół Skody jest bardzo dumny z tego jubileuszu - podkreśla prezes Winfried Vahland. "Te 15 milionów wyprodukowanych aut jest symbolem wielkiego rozwoju marki. Budujemy pojazdy od 118 lat, a samochody od roku 1905. To stawia nas wśród marek motoryzacyjnych o najbogatszych tradycjach na świecie".

Skoda zamierza rozwijać swoje możliwości produkcyjne, aby do roku 2018 osiągnąć poziom sprzedaży do 1,5 mln aut rocznie. W samym 2012 roku marka sprzedała 939 200 samochodów: to najlepsze roczne osiągnięcie w całej historii koncernu. Wprowadzenie modeli Citigo, Rapid i nowej Octavii po zmianach generacyjnych stanowi dopiero początek ofensywy firmy.
   
W najbliższych dniach w Czechach i Niemczech zadebiutuje nowa Octavia. W ciągu kilku następnych tygodni auto wjedzie także na kolejne rynki. Jak żaden inny samochód, Octavia to prawdziwy symbol szybkiego sukcesu Skody w ciągu ostatnich dwóch dekad: od 1996 roku dostarczono już klientom około 3,75 mln egzemplarzy Octavii w różnych wersjach.

Aby rozpocząć produkcję nowej generacji modelu Octavia, w głównej fabryce w Mlada Boleslav uruchomiono jeden z najbardziej kompleksowych projektów modernizacji i rozbudowy. Najważniejszą zmianą było zwiększenie przepustowości linii montażowej: z produkcji 800 do 1200 pojazdów na dobę.

Jakie samochody produkuje się w Czechach

Żeby osiągnąć planowany wzrost sprzedaży w następnych latach, Skoda rozwija również swoje możliwości na rynkach azjatyckich. W Chinach od końca 2012 roku model Yeti budowany jest w kooperacji z Shanghai Volkswagen. W tym roku w Państwie Środka zaprezentowana zostanie chińska wersja Rapida oraz nowej Octavii.
   
W Rosji z fabryki GAZ w Niżnym Nowogrodzie kilka tygodni temu zjechały pierwsze modele Yeti. Od połowy bieżącego roku będzie tam produkowana nowa Octavia na rynek rosyjski, a od wiosny 2014 roku Skoda Rapid.

W Indiach w zakładzie w Pune już od 2011 roku produkowane są lokalne modele Skody, wśród nich m.in. kompaktowy sedan Rapid.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Skoda

Reklama