/  /  /  / Wielki sukces Skody
Skoda

Skoda

Zmień
Początki czeskiej marki to rok 1895, kiedy mechanik Vaclav Laurin, wraz z księgowym Vaclavem Klementem uruchomili produkcję rowerów, co jest dość powszechnym początkiem dla najstarszych współcześnie europejskich marek samochodowych. Jako, iż produkcja rowerów "Slavia" kwitła, panowie postanowili rozszerzyć zakres działalności o produkcję motocykli, co również okazało się dobrym pomysłem. Na początku XX wieku Laurin i Klement postanowili wkroczyć na nowy, dopiero rozwijający się rynek samochodowy, stając się tym samym jednym z czterech najstarszych na świecie producentów samochodów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Wielki sukces Skody

null
© Skoda
null

Tak w dużym skrócie podsumować można wyniki kolejnej edycji konkursu Auto Trophy, którego pomysłodawcą i organizatorem jest niemiecki dwutygodnik motoryzacyjny Auto Zeitung.

W omawianym konkursie szeroka publiczność zapraszana jest do oddawania głosów na najlepsze według własnej opinii modele oferowane w różnych segmentach rynku. Skoda po raz kolejny zdobyła jako producent najwięcej wyróżnień wśród marek zagranicznych eksportujących swoje samochody na rynek niemiecki.

Wśród samochodów Skody pierwsze miejsce zapewniły sobie następujące modele:
- Skoda Citigo: auta miejskie/modele spoza Niemiec
- Skoda Yeti: auta SUV w cenie do 30 000 EUR/modele spoza Niemiec
- Skoda Superb: klasa wyższa/modele spoza Niemiec

Warto jeszcze dodać, że Citigo oraz Yeti powtórzyły tym samym sukces z poprzedniej edycji konkursu Auto Trophy.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama