/  /  /  / Skoda Superb liderem segmentu
Skoda

Skoda

Zmień
Początki czeskiej marki to rok 1895, kiedy mechanik Vaclav Laurin, wraz z księgowym Vaclavem Klementem uruchomili produkcję rowerów, co jest dość powszechnym początkiem dla najstarszych współcześnie europejskich marek samochodowych. Jako, iż produkcja rowerów "Slavia" kwitła, panowie postanowili rozszerzyć zakres działalności o produkcję motocykli, co również okazało się dobrym pomysłem. Na początku XX wieku Laurin i Klement postanowili wkroczyć na nowy, dopiero rozwijający się rynek samochodowy, stając się tym samym jednym z czterech najstarszych na świecie producentów samochodów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Skoda Superb liderem segmentu

Skoda Polska|
null
© Skoda
null

Wprowadzone niedawno udoskonalenia i zaufanie klientów sprawiły, że Skoda Superb jest liderem swojego segmentu wśród nabywców indywidualnych.

We wrześniu tego roku do klientów indywidualnych trafiło 120 sztuk nowej Skody Superb i Superb Combi, co stawia wspomniany model na pierwszym miejscu wśród przedstawicieli klasy średniej. W porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku mamy tu wzrost aż o 328,57%.

Taki wynik przekłada się też na zwiększenie udziału czeskiej marki w całym rynku.

O ile we wrześniu 2012 roku udział Skody Superb i Superb Combi w segmencie wynosił 5,1%, o tyle w tym roku wzrósł prawie czterokrotnie i wynosi aktualnie 18,63%. Warto dodać, że jest to jeden z najwyższych wzrostów sprzedaży w porównaniu z zeszłym rokiem.

Co więcej, biorąc pod uwagę dane sprzedaży z okresu od stycznia do września tego roku, dominacja Skody Superb i Superb Combi również jest widoczna: do klientów indywidualnych trafiły łącznie 654 egzemplarze, co w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku (324 sztuki) oznacza wzrost o 101,85%. To natomiast przekłada się na wyraźne zwiększenie udziału w całym segmencie rynku w tym okresie z 4,59% w 2012 roku do 10,3% obecnie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Skoda

Reklama