/  /  /  / Skoda Octavia z nagrodą Playboya
Skoda

Skoda

Zmień
Początki czeskiej marki to rok 1895, kiedy mechanik Vaclav Laurin, wraz z księgowym Vaclavem Klementem uruchomili produkcję rowerów, co jest dość powszechnym początkiem dla najstarszych współcześnie europejskich marek samochodowych. Jako, iż produkcja rowerów "Slavia" kwitła, panowie postanowili rozszerzyć zakres działalności o produkcję motocykli, co również okazało się dobrym pomysłem. Na początku XX wieku Laurin i Klement postanowili wkroczyć na nowy, dopiero rozwijający się rynek samochodowy, stając się tym samym jednym z czterech najstarszych na świecie producentów samochodów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Skoda Octavia z nagrodą Playboya

Skoda Polska|
null
© Skoda
null

17 czerwca w Warszawie odbyła się gala Samochód Roku Playboya. W tegorocznej edycji plebiscytu nowa Skoda Octavia została nagrodzona tytułem w kategorii "Auto dla rodziny".

"Octavia III generacji musiała zostać przez nas zauważona. O tej premierze mówiło się od wielu miesięcy! Spekulacje i zainteresowanie były oczywiste, bo każdy chciał wiedzieć, jaki będzie następca najchętniej kupowanego auta w Polsce! - mówią o Skodzie jurorzy konkursu.

W plebiscycie spośród 75 nowych modeli aut zgłoszonych do konkursu zostało wybranych 12 najciekawszych propozycji, którym tradycyjnie zostały przydzielone kategorie.

W skład jury plebiscytu weszli: Włodzimierz Zientarski (przewodniczący jury), Krzysztof Hołowczyc, Andrzej Borowczyk (dziennikarz motoryzacyjny, specjalista od rajdów i wyścigów), Andrzej Koper (mistrz kierownicy i wielokrotny mistrz Polski w rajdach samochodowych) oraz Rafał Jemielita (dziennikarz Playboya).

"To miłe wyróżnienie znaleźć się wśród laureatów tego plebiscytu. Cieszymy się, że Skoda Octavia została doceniona przez jury konkursu. Czujemy się wyróżnieni tym bardziej, że magazyn Playboy kojarzy się z inteligencją, prestiżem, klasą i bogatym wnętrzem. To magazyn, który stymuluje wyobraźnię, podobnie jak nasza Skoda Octavia - powiedziała Klaudyna Gorzan, koordynator ds. marketingu i PR marki Skoda, odbierając nagrodę.

"Model ten w ciągu ostatniego 20-lecia przyniósł marce ogromny sukces. Już trzecia generacja tego flagowego modelu gości na ulicach, będąc naszą dumą i wizytówką - dodała Gorzan.

Octavia to kolejny samochód z gamy marki, który został doceniony podczas plebiscytu Samochód Roku Playboya. W poprzednich latach nagrodę zdobyły: Yeti w kategorii "Samochód na każdą drogę" oraz Superb w kategorii "Samochód dla biznesu".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Skoda

Reklama