/  /  /  / Skoda Octavia numer 4 000 000
Skoda

Skoda

Zmień
Początki czeskiej marki to rok 1895, kiedy mechanik Vaclav Laurin, wraz z księgowym Vaclavem Klementem uruchomili produkcję rowerów, co jest dość powszechnym początkiem dla najstarszych współcześnie europejskich marek samochodowych. Jako, iż produkcja rowerów "Slavia" kwitła, panowie postanowili rozszerzyć zakres działalności o produkcję motocykli, co również okazało się dobrym pomysłem. Na początku XX wieku Laurin i Klement postanowili wkroczyć na nowy, dopiero rozwijający się rynek samochodowy, stając się tym samym jednym z czterech najstarszych na świecie producentów samochodów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Skoda Octavia numer 4 000 000

null
© Skoda
null

26 sierpnia w zakładach Mlada Boleslav wyprodukowano łącznie 4-milionowy egzemplarz modelu Skoda Octavia. Octavia to zdecydowany lider rankingów sprzedaży czeskiego producenta.

Jubileuszowym egzemplarzem okazała się Skoda Octavia trzeciej generacji w kolorze niebieskim Race Blue.

W momencie premiery rynkowej w październiku 1996 roku Octavia stała się pierwszym zbudowanym od podstaw modelem, jaki powstał po włączeniu marki Skoda w struktury koncernu Volkswagen. Prace nad Octavią ruszyły krótko po wspomnianym połączeniu, bo już w roku 1992.

Obecnie Skoda Octavia produkowana jest w takich krajach świata jak Czechy, Rosja, Indie, Kazachstan oraz Ukraina, a w roku przyszłym dołączą do tej grupy Chiny.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Skoda

Reklama