/  /  /  / Skoda na fali wznoszącej
Skoda

Skoda

Zmień
Początki czeskiej marki to rok 1895, kiedy mechanik Vaclav Laurin, wraz z księgowym Vaclavem Klementem uruchomili produkcję rowerów, co jest dość powszechnym początkiem dla najstarszych współcześnie europejskich marek samochodowych. Jako, iż produkcja rowerów "Slavia" kwitła, panowie postanowili rozszerzyć zakres działalności o produkcję motocykli, co również okazało się dobrym pomysłem. Na początku XX wieku Laurin i Klement postanowili wkroczyć na nowy, dopiero rozwijający się rynek samochodowy, stając się tym samym jednym z czterech najstarszych na świecie producentów samochodów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Skoda na fali wznoszącej

Skoda|
null
© Skoda
null

W miesiącu wrześniu Skoda Auto dostarczyła klientom na świecie około 86 600 nowych samochodów. To więcej niż w analogicznym czasie rok wcześniej o 3,3%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Niestety, wynik skumulowany liczony od stycznia nadal jeszcze wykazuje spadek: dostawy do klientów wyniosły w okresie do września włącznie około 684 900 egzemplarzy (-4,5%).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Skoda

Reklama