/  /  /  / Skoda Fabia czyli numer jeden w Polsce
Skoda

Skoda

Zmień
Początki czeskiej marki to rok 1895, kiedy mechanik Vaclav Laurin, wraz z księgowym Vaclavem Klementem uruchomili produkcję rowerów, co jest dość powszechnym początkiem dla najstarszych współcześnie europejskich marek samochodowych. Jako, iż produkcja rowerów "Slavia" kwitła, panowie postanowili rozszerzyć zakres działalności o produkcję motocykli, co również okazało się dobrym pomysłem. Na początku XX wieku Laurin i Klement postanowili wkroczyć na nowy, dopiero rozwijający się rynek samochodowy, stając się tym samym jednym z czterech najstarszych na świecie producentów samochodów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Skoda Fabia czyli numer jeden w Polsce

Skoda Polska|
null
© Skoda
null

Dominacja Skody na polskim rynku trwa już od ponad czterech lat. Do wielu osiągnięć na tym polu marka może dopisać kolejny sukces: pierwsze miejsce Fabii wśród samochodów najczęściej wybieranych przez polskich kierowców.

Od 2005 roku, kiedy Skoda po raz pierwszy została liderem na rynku motoryzacyjnym w Polsce, podstawowe wartości każdej Skody jak przemyślane rozwiązania, przestrzeń, doskonała relacja ceny do jakości i niskie koszty późniejszej eksploatacji stały się już dobrze znane kierowcom w naszym kraju.

To właśnie dzięki nim modele czeskiego producenta okupują czołowe lokaty w zestawieniach swoich segmentów, a w klasyfikacji marek Skoda pewnie zajmuje przez cały czas pozycję ulubionej marki Polaków, w wynikach rejestracji wyprzedzając blisko o 5 500 sztuk kolejnego rywala.

W lipcu faworytem Polaków została Fabia. Dobrze znany już klientom model jest przez cały czas udoskonalany tak, aby gwarantować produkt możliwie najbardziej nowoczesny i zgodny z najnowszymi trendami. Fabia przeszła kolejną modernizację w styczniu tego roku, zyskując nowe wzory kierownicy i gałki zmiany biegów oraz logotypy.
   
Pierwsze miejsce w zestawieniu rynkowym to wielkie osiągnięcie Fabii i dowód nie tylko na nieustającą, ale wręcz rosnącą w ogromnym tempie jego popularność: w porównaniu do tego samego miesiąca rok temu osiągnięto wynik lepszy aż o 86%.

Omawiane auto czeskiego producenta wyszło też na prowadzenie w tabeli sprzedaży nowych samochodów łącznie od początku tego roku. Od stycznia zarejestrowano dotychczas już 6 820 sztuk Fabii, co oznacza niesłabnący i stabilny wzrost powodzenia tego modelu; w porównaniu do analogicznego okresu z poprzedniego roku wynik poprawiono aż o 11%.

Może to być dla czeskiego producenta powód do wielkiego zadowolenia, biorąc dużo uwagę skromniejszy wzrost rynku w tym okresie, wynoszący niecałe 2%.

Z wynikiem 1 076 sztuk Fabia wyprzedziła w lipcu 2013 kolejny samochód w zestawieniu o dokładnie 204 egzemplarze. Okazał się nim nikt inny jak kolejny model Skody, czyli Octavia.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Skoda

Reklama