/  /  /  / Skoda Auto Polska wzywa do serwisu
Skoda

Skoda

Zmień
Początki czeskiej marki to rok 1895, kiedy mechanik Vaclav Laurin, wraz z księgowym Vaclavem Klementem uruchomili produkcję rowerów, co jest dość powszechnym początkiem dla najstarszych współcześnie europejskich marek samochodowych. Jako, iż produkcja rowerów "Slavia" kwitła, panowie postanowili rozszerzyć zakres działalności o produkcję motocykli, co również okazało się dobrym pomysłem. Na początku XX wieku Laurin i Klement postanowili wkroczyć na nowy, dopiero rozwijający się rynek samochodowy, stając się tym samym jednym z czterech najstarszych na świecie producentów samochodów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Skoda Auto Polska wzywa do serwisu

UOKIK|

Jak poinformowała firma Skoda Auto Polska, wybrane egzemplarze modelu Skoda Octavia II, Superb II oraz Yeti mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji serwisowej.

Według informacji przekazanej do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę Skoda Auto Polska, w niektórych egzemplarzach modelu Skoda Octavia II, Superb II oraz Yeti (auta wyposażone w silnik 2.0 TDI CR) na skutek niewłaściwego materiału zastosowanego do produkcji przewodów wysokiego ciśnienia oraz drgań rezonansowych silnika, mogłoby potencjalnie dojść do pęknięcia przewodu wtryskowego i wycieku paliwa.

W Polsce omawianą akcją serwisową objętych jest 565 samochodów (lista nr VIN patrz tutaj).

Generalny importer powiadomi wszystkie autoryzowane serwisy marki Skoda o rozpoczęciu kampanii serwisowej. Wszyscy klienci, którzy zakupili pojazdy objęte kampanią producenta, zostaną powiadomieni listem poleconym o konieczności dokonania kontroli samochodu i wykonania niezbędnych bezpłatnych prac naprawczych w autoryzowanym serwisie.

Bliższych informacji związanych z kampanią serwisową udziela Skoda Auto Polska (adres: ul. Warszawska 349, 61-060 Poznań; tel.: 61 87 32 300; fax: 61 87 32 462; www.skoda-auto.pl).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama