/  /  /  / Polska: Akcja naprawcza dwóch modeli Skody
Skoda

Skoda

Zmień
Początki czeskiej marki to rok 1895, kiedy mechanik Vaclav Laurin, wraz z księgowym Vaclavem Klementem uruchomili produkcję rowerów, co jest dość powszechnym początkiem dla najstarszych współcześnie europejskich marek samochodowych. Jako, iż produkcja rowerów "Slavia" kwitła, panowie postanowili rozszerzyć zakres działalności o produkcję motocykli, co również okazało się dobrym pomysłem. Na początku XX wieku Laurin i Klement postanowili wkroczyć na nowy, dopiero rozwijający się rynek samochodowy, stając się tym samym jednym z czterech najstarszych na świecie producentów samochodów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Polska: Akcja naprawcza dwóch modeli Skody

UOKIK|

Jak poinformował generalny importer Skoda Auto, niektóre egzemplarze modelu Skoda Superb II oraz Octavia II mogą ewentualnie mieć usterkę i w związku z tym zdecydowano o rozpoczęciu akcji przywoławczej. W sumie chodzi o nieco ponad 200 samochodów.

Firma Skoda Auto Polska powiadomiła Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre egzemplarze modelu Skoda Superb II i Octavia II mogą ewentualnie mieć usterkę i w związku z tym zdecydowano o rozpoczęciu akcji przywoławczej.
 
W niektórych egzemplarzach wyposażonych w sześciobiegową skrzynię biegów DSG (produkcja w okresie od września 2008 do sierpnia 2009) może dojść do niewłaściwej pracy sterownika skrzyni biegów.

Sterownik skrzyni biegów może niewłaściwie interpretować temperaturę sprzęgła i uaktywnić funkcję ochronną tego elementu, co objawia się miganiem wskaźnika biegu, „szarpaniem” pojazdem, zmniejszeniem momentu obrotowego silnika oraz wyłączeniem sprzęgła.

Na polskim rynku wspomniana kampania naprawcza dotyczy łącznie 206 modeli Skoda Superb II oraz Octavia II.

Posiadacze pojazdów objętych kampanią zostaną indywidualnie powiadomieni przez dealerów o ewentualnej usterce oraz zaproszeni do autoryzowanych serwisów, gdzie na koszt importera dokonana zostanie kontrola oraz w uzasadnionych przypadkach zmiana oprogramowania sterownika skrzyni biegów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama