/  /  /  / Pierwszy Eko Rajd XL i zwycięstwo zespołu Skody
Skoda

Skoda

Zmień
Początki czeskiej marki to rok 1895, kiedy mechanik Vaclav Laurin, wraz z księgowym Vaclavem Klementem uruchomili produkcję rowerów, co jest dość powszechnym początkiem dla najstarszych współcześnie europejskich marek samochodowych. Jako, iż produkcja rowerów "Slavia" kwitła, panowie postanowili rozszerzyć zakres działalności o produkcję motocykli, co również okazało się dobrym pomysłem. Na początku XX wieku Laurin i Klement postanowili wkroczyć na nowy, dopiero rozwijający się rynek samochodowy, stając się tym samym jednym z czterech najstarszych na świecie producentów samochodów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Pierwszy Eko Rajd XL i zwycięstwo zespołu Skody

Skoda Polska|
null
© Skoda
null

Pierwszy Eko Rajd XL odbył się 9 listopada i okazał się fantastyczną zabawą dla właścicieli samochodów z dużymi silnikami. Połączenie trzech prób sportowych z jazdą o "kropelce" na trasie Wieliczka-Zakopane dało wielkie emocje i namiastkę prawdziwych sportowych zawodów.

W rajdzie startowało prawie 40 zawodników z samochodami o mocy od 200 do 650 KM. W gronie samochodów z silnikami pięcio- i sześciocylindrowymi napędzanymi benzyną nie miał sobie równych Radosław Jaskulski, pilotowany przez Michała Wiatra.

Zespół Szkoły Auto Skoda zajął pierwsze miejsce w powyższej kategorii, jadąc Superbem z silnikiem V6 o pojemności 3,6 l i mocy 260 KM. Na tak dobry wynik złożyło się niskie zużycie paliwa na trasie do Zakopanego, a także bardzo dobre wyniki wszystkich prób sportowych.

Zwycięska załoga osiągnęła średnie zużycie paliwa na poziomie około 7,7 l/100 km. Przypomnijmy, że według oficjalnych danych fabrycznych zużycie paliwa dla tego silnika w cyklu mieszanym wynosi 9,3 l/100 km.
   
Organizatorzy deklarują, że kolejny rajd odbędzie się wcześniej niż za rok.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Skoda

Reklama