/  /  /  / Nowa Octavia Combi na mistrzostwach świata w hokeju
Skoda

Skoda

Zmień
Początki czeskiej marki to rok 1895, kiedy mechanik Vaclav Laurin, wraz z księgowym Vaclavem Klementem uruchomili produkcję rowerów, co jest dość powszechnym początkiem dla najstarszych współcześnie europejskich marek samochodowych. Jako, iż produkcja rowerów "Slavia" kwitła, panowie postanowili rozszerzyć zakres działalności o produkcję motocykli, co również okazało się dobrym pomysłem. Na początku XX wieku Laurin i Klement postanowili wkroczyć na nowy, dopiero rozwijający się rynek samochodowy, stając się tym samym jednym z czterech najstarszych na świecie producentów samochodów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowa Octavia Combi na mistrzostwach świata w hokeju

Skoda|
null
© Skoda
null

Skoda już po raz 21. będzie wspierała mistrzostwa świata w hokeju na lodzie (IIHF WM 2013). To najdłuższa w historii współpraca w zakresie sponsoringu sportowego.

Skoda będzie odgrywać bardzo ważną rolę w tegorocznych mistrzostwach świata w Szwecji i Finlandii, rozgrywanych w dniach 3-19 maja. Czeska marka, wspierając zawody hokejowe IIHF WM 2013, udostępni flotę 45 nowych modeli Octavia Combi.

Logo marki jest już nieodłącznym elementem mistrzostw świata w hokeju. Można je zobaczyć m.in. na koszulkach zawodników niektórych drużyn.

Dla kibiców marka przygotowała także specjalną aplikację (2013 IIHF WCS App powered by Skoda) na smartfona lub tablet ze wszystkimi informacjami o zawodach.

Coroczne floty marki Skoda obsługujące mistrzostwa w hokeju, składające się z 40-50 samochodów, przejechały łącznie już 5,2 mln kilometrów bez żadnej awarii: to tak, jakby okrążyły kulę ziemską 125 razy.

Pierwsze egzemplarze nowej Skody Octavii już we flocie

W zeszłym roku wsparcie Skody podczas mistrzostw zostało wpisane do Księgi Rekordów Guinessa jako najdłuższy sponsoring sportowy na świecie.

Marka podpisała także pięcioletnie rozszerzenie obecnego kontraktu z Międzynarodową Federacją Hokeja na Lodzie 2017. To gwarantuje Skodzie rozwój i poprawę wizerunku na arenie międzynarodowej.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Skoda

Reklama