/  /  /  / Możliwa usterka w silnikach 2.0 CR TDI
Skoda

Skoda

Zmień
Początki czeskiej marki to rok 1895, kiedy mechanik Vaclav Laurin, wraz z księgowym Vaclavem Klementem uruchomili produkcję rowerów, co jest dość powszechnym początkiem dla najstarszych współcześnie europejskich marek samochodowych. Jako, iż produkcja rowerów "Slavia" kwitła, panowie postanowili rozszerzyć zakres działalności o produkcję motocykli, co również okazało się dobrym pomysłem. Na początku XX wieku Laurin i Klement postanowili wkroczyć na nowy, dopiero rozwijający się rynek samochodowy, stając się tym samym jednym z czterech najstarszych na świecie producentów samochodów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Możliwa usterka w silnikach 2.0 CR TDI

Skoda Auto Polska|

W silnikach 2.0 CR TDI wyprodukowanych w okresie 2009-2010, wykorzystywanych w samochodach koncernu Volkswagen, istnieje możliwość powstania w trakcie użytkowania pojazdu nieszczelności przewodów wysokiego ciśnienia.

Nieszczelność może być spowodowana wadliwym materiałem, z którego przewody zostały wykonane.

Wystąpienie specyficznych wibracji podczas pracy silnika, w połączeniu z rysami powstałymi na przewodach w efekcie szlifowania może z czasem doprowadzić do pęknięcia przewodu wysokiego ciśnienia, co objawia się zapachem paliwa w następstwie jego wycieku.

Ewentualny problem może ujawnić się wyłącznie w przypadku aut z pewnym przebiegiem.

Do tej pory w Polsce nie zarejestrowano ani jednego przypadku pęknięcia przewodu i wycieku paliwa, natomiast w ramach profilaktyki marka Skoda zainicjowała akcję przywoławczą dla klientów, polegającą na montażu na przewodach wysokociśnieniowych tłumików drgań.

Do klientów samochodów, którzy zakupili auto z silnikiem 2.0 TDI, został wysłany list z wytłumaczeniem zaistniałej sytuacji i z prośbą o stawienie się w autoryzowanym punkcie serwisowym Skoda.

Proces usuwania ewentualnej usterki w autoryzowanym punkcie serwisowym potrwa około 15 minut.

Akcja przywoławcza dotyczy około 560 samochodów sprzedanych na rynku polskim.

Koszty usunięcia usterki ponosi w pełni producent.

W przypadku ewentualnych pytań i wątpliwości firma Skoda Auto Polska prosi o kontakt (patrz link)
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama