/  /  /  / Koncepcyjna Skoda Rapid Sport
Skoda

Skoda

Zmień
Początki czeskiej marki to rok 1895, kiedy mechanik Vaclav Laurin, wraz z księgowym Vaclavem Klementem uruchomili produkcję rowerów, co jest dość powszechnym początkiem dla najstarszych współcześnie europejskich marek samochodowych. Jako, iż produkcja rowerów "Slavia" kwitła, panowie postanowili rozszerzyć zakres działalności o produkcję motocykli, co również okazało się dobrym pomysłem. Na początku XX wieku Laurin i Klement postanowili wkroczyć na nowy, dopiero rozwijający się rynek samochodowy, stając się tym samym jednym z czterech najstarszych na świecie producentów samochodów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Koncepcyjna Skoda Rapid Sport

Skoda|
null
© Skoda
nullnull

Z okazji zlotu Worthersee Tour 2013 Skoda przygotowała nie lada atrakcję: jest nią premiera koncepcyjnego modelu Skoda Rapid Sport.

Samochód czeskiego producenta wyróżnia się dzięki takim elementom jak koła ze stopów metali lekkich z 19-calowymi oponami, wyraźniej zarysowany otwór atrapy chłodnicy oraz m.in. karoseria polakierowana w kolorze szary Steel Grey oraz czerwony Corrida Red, a także dwie końcówki układu wydechowego.

Ciekawe, czy projekt Skoda Rapid Sport doczeka się realizacji w postaci ostatecznej wersji produkcyjnej? Marka z Mlada Boleslav mówi na razie tyle, że nowy projekt to przykład możliwości konstrukcyjnych, jakie drzemią w Rapidzie.

XXXII Festiwal Worthersee 2013 trwa w dniach 8-11 maja.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Skoda

Reklama