/  /  /  / Czerwcowe wyniki sprzedaży Skoda Auto
Skoda

Skoda

Zmień
Początki czeskiej marki to rok 1895, kiedy mechanik Vaclav Laurin, wraz z księgowym Vaclavem Klementem uruchomili produkcję rowerów, co jest dość powszechnym początkiem dla najstarszych współcześnie europejskich marek samochodowych. Jako, iż produkcja rowerów "Slavia" kwitła, panowie postanowili rozszerzyć zakres działalności o produkcję motocykli, co również okazało się dobrym pomysłem. Na początku XX wieku Laurin i Klement postanowili wkroczyć na nowy, dopiero rozwijający się rynek samochodowy, stając się tym samym jednym z czterech najstarszych na świecie producentów samochodów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Czerwcowe wyniki sprzedaży Skoda Auto

null
© Skoda
null

W czerwcu Skoda Auto dostarczyła klientom na świecie około 87 400 pojazdów. To rekordowy wynik dla omawianego miesiąca roku kalendarzowego w historii spółki z Mlada Boleslav.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Wynik zanotowany w czerwcu jest nieznacznie lepszy od tego osiągniętego dokładnie rok wcześniej, a zarazem stanowi drugi najlepszy rezultat miesięcznej sprzedaży w całej dotychczasowej historii przedsiębiorstwa.

Licząc łącznie od stycznia, spółka Skoda Auto zrealizowała globalnie sprzedaż na poziomie 464 600 egzemplarzy  (-5,8%).

Aktualnie Skoda Auto znajduje się w okresie przejściowym w związku z procesem rozwijania produkcji seryjnej oraz lansowania na rynku modelu Octavia nowej generacji (liftback/kombi), który jest zdecydowanym liderem w rankingu popularności wszystkich samochodów spółki z Mlada Boleslav, a do tego dochodzą też zmiany modernizacyjne gamy Skody Superb 2013.

Dodatkowo, negatywny wpływ na wyniki koncernu nadal ma trudna koniunktura utrzymująca się na wielu rynkach krajowych w Europie.

Łącznie w całym roku bieżącym Skoda Auto zamierza wylansować osiem nowych modeli lub wersji modelowych, co powinno dać pozytywny impuls dla dynamiki sprzedaży koncernu.

Oto wolumen w rozbiciu na poszczególne modele w gamie Skoda Auto za pierwsze półrocze
- Skoda Octavia: 181 200 sztuk (-17,5%)
- Skoda Fabia: 110 100 sztuk (-17,6%)
- Skoda Superb: 51 000 sztuk (-10,5%)
- Skoda Yeti: 41 800 sztuk (-7,3%)
- Skoda Roomster: 17 300 sztuk (-15,3%)
- Skoda Rapid: 38 400 sztuk (nowość)
- Skoda Citigo: 24 900 sztuk (+349,2%; produkt oferowany tylko w Europie/nowość)
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama