/  /  /  / CENY | Nowości Skody bardzo "eko"
Skoda

Skoda

Zmień
Początki czeskiej marki to rok 1895, kiedy mechanik Vaclav Laurin, wraz z księgowym Vaclavem Klementem uruchomili produkcję rowerów, co jest dość powszechnym początkiem dla najstarszych współcześnie europejskich marek samochodowych. Jako, iż produkcja rowerów "Slavia" kwitła, panowie postanowili rozszerzyć zakres działalności o produkcję motocykli, co również okazało się dobrym pomysłem. Na początku XX wieku Laurin i Klement postanowili wkroczyć na nowy, dopiero rozwijający się rynek samochodowy, stając się tym samym jednym z czterech najstarszych na świecie producentów samochodów.
Dowiedz się więcej o marce
 

CENY | Nowości Skody bardzo "eko"

Skoda Polska|
null
© Skoda
nullnullnullnullnullnullnullnull

Do linii przyjaznych środowisku modeli Skoda GreenLine dołączyły dwa nowe modele czeskiego producenta: to Rapid oraz Octavia.

Modele GreenLine od 2009 roku potwierdzają ambicje Skoda Auto, jako nowoczesnego i odpowiedzialnego producenta w dążeniu do ochrony środowiska. Firma w swoich proekologicznych modelach stawia na przemyślane rozwiązania, które mają bezpośredni wpływ na ograniczenie emisji szkodliwych gazów, a zarazem potrafią być dużo tańsze niż bardziej skomplikowane konstrukcje innych producentów.

Dzięki wprowadzonym modyfikacjom i zastosowaniu najnowszych technologii modele GreenLine odznaczają się wyjątkowo niskim zużyciem paliwa, co przekłada się na realne korzyści dla ich właścicieli.

Jednym z dwóch modeli, które właśnie dołączyły do gamy GreenLine, jest Rapid. Dostępny zarówno jako liftback, jak i odmiana nadwoziowa Spaceback, wyposażony jest w ekonomiczną jednostkę 1.6 TDI o mocy 90 KM. Jej wydajność jest wspomagana przez opony o zmniejszonych oporach toczenia, specjalny przedni grill, zaprojektowany z myślą o obniżeniu oporu aerodynamicznego, oraz funkcję start-stop i układ odzyskiwania energii.

Efektem pracy specjalistów Skoda Auto jest wynik zużycia paliwa, który według danych fabrycznych wynosi zaledwie 3,8 l/100 km w cyklu mieszanym (4,5 l/100 km w warunkach miejskich oraz 3,4 l/100 km w jeździe pozamiejskiej). Emisja CO2 w cyklu mieszanym wynosi 99 g/km, co odpowiada wynikom osiąganym przez dużo droższe samochody hybrydowe.
   
Niskie zużycie paliwa nie odbywa się kosztem obniżenia komfortu, producent zadbał o optymalne wyposażenie. Dlatego też Rapid GreenLine posiada zdalne sterowanie centralnego zamka, przednie reflektory przeciwmgłowe, ekran Maxi-DOT, przyciemniane tylne szyby, lakierowane klamki i lusterka zewnętrzne oraz chromowane elementy kabiny.

Tylko dla omawianej wersji zarezerwowano opcję aerodynamicznego tylnego spojlera, który przyczynia się do dalszej poprawy aerodynamiki auta.

Równolegle Skoda Auto prezentuje ekologiczną wersję swojego bestsellera, czyli Octavię w wersjach liftback i Combi. Octavia GreenLine zasilana jest jednostką 1.6 TDI z mocą podniesioną do 110 KM. Wersję tę wyróżnia zastosowanie skrzyni biegów o sześciu przełożeniach, opon o obniżonym oporze toczenia oraz funkcji start-stop i technologia odzyskiwania energii.

Wysiłki te złożyły się na wynik zużycia paliwa na poziomie tylko około 3,3 l/100 km w cyklu mieszanym; w cyklach miejskim i pozamiejskim Octavia GreenLine zużywa odpowiednio około 3,9 i 3,1 l/100 km, natomiast średnia emisja CO2 wynosi zaledwie 87 g/km.

Octavię GreenLine cechuje nie tylko oszczędność, ale i wysoki komfort eksploatacji: specjalnie z myślą o osobach dużo podróżujących w wyposażeniu standardowym omawianej wersji znajduje się przygotowanie pod telefon GSM z Bluetooth, czteroramienna kierownica z obsługą telefonu i radia z małym pakietem skórzanym, a także przednie światła przeciwmgłowe z funkcją doświetlania zakrętów Corner.
   
A same ceny? Dla Rapida wynosi ona 64 100 zł, zaś Octavia startuje od 83 650 zł za wersję liftback oraz 87 500 zł za Combi. Wersje GreenLine można łączyć z tymi samymi, korzystnymi upustami co w przypadku pozostałych odsłon modeli Rapid i Octavia.

Ponadto dla modelu Rapid dostępny jest pakiet Komfort z klimatyzacją Climatic i radiem Blues w promocyjnej cenie, a dla Octavii pakiet Amazing zawierający m.in. klimatyzację automatyczną Climatronic, czujniki parkowania z przodu i z tyłu, tylne światła LED oraz Radio Bolero.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Skoda

Reklama