/  /  /  / SEAT wrzuca wyższy bieg
SEAT

SEAT

Zmień
Marka SEAT powstała w latach 50-tych dwudziestego wieku jako spółka tworzona przez hiszpański Narodowy Instytut Przemysłu, sześć banków oraz markę Fiat, na którego licencjach opierały się pierwsze produkty hiszpańskiego producenta. W tym czasie na stu mieszkańców Hiszpanii przypadało około trzech pojazdów. Działalność pierwszej fabryki Seata zapoczątkowana została w roku 1953, w Barcelonie.
Dowiedz się więcej o marce
 

SEAT wrzuca wyższy bieg

null
© SEAT
nullnullnull

Hiszpański SEAT zapowiada rozpoczęcie w tym roku największej ofensywy produktowej w swojej historii. Do premiery szykuje się m.in. model Leon kolejnej generacji, który według wiarygodnych źródeł będzie oferował w nowym wcieleniu trzy wersje nadwoziowe.

Debiutujący pod koniec ubiegłego roku na rodzimym rynku hiszpańskim model SEAT Mii będzie teraz w najbliższym czasie lansowany na kolejnych rynkach europejskich. Auto przygotowano w wersji nadwoziowej 3- lub 5-drzwiowej.

Seat Toledo concept

W gamie pojawiła się już odświeżona wersja modelu SEAT Ibiza, który jest liderem rankingów sprzedaży firmy, a po wakacjach zadebiutuje nowy sedan Toledo, prezentowany na marcowych targach branżowych w Genewie jeszcze w wersji koncepcyjnej.

Początek nowej ery u Volkswagena

Co ciekawe, SEAT ma do końca bieżącego roku zaprezentować jeszcze 5-drzwiową wersję zupełnie nowego Leona. Będzie to pierwszy produkt marki wykorzystujący platformę konstrukcyjną MQB, jaką stworzył koncern Volkswagen AG z myślą o szerokiemu zastosowaniu w różnych modelach grupy, nawet jeśli są to auta z różnych segmentów rynkowych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama