/  /  /  / SEAT punktuje. Podwójnie!
SEAT

SEAT

Zmień
Marka SEAT powstała w latach 50-tych dwudziestego wieku jako spółka tworzona przez hiszpański Narodowy Instytut Przemysłu, sześć banków oraz markę Fiat, na którego licencjach opierały się pierwsze produkty hiszpańskiego producenta. W tym czasie na stu mieszkańców Hiszpanii przypadało około trzech pojazdów. Działalność pierwszej fabryki Seata zapoczątkowana została w roku 1953, w Barcelonie.
Dowiedz się więcej o marce
 

SEAT punktuje. Podwójnie!

null
© SEAT
null

Marka SEAT to jeden ze zwycięzców niedawno rozstrzygniętego konkursu Auto Trophy 2013 w Niemczech. Wyróżnienia zdobył kompaktowy Leon oraz miejska Ibiza.

W najnowszej edycji konkursu Auto Trophy, który z udziałem swoich czytelników cyklicznie organizuje niemiecki dwutygodnik Auto Zeitung, marka SEAT ma podwójne powody do radości. Leon zajął pierwsze miejsce w klasie kompakt spośród samochodów firm wywodzących się spoza Niemiec. Natomiast liderem w segmencie B/auta importowane na rynek niemiecki została Ibiza.

Dodajmy, że w poprzedniej edycji Auto Trophy również wyróżniono dwa modele marki SEAT, którymi był nowy Leon oraz rodzinna Alhambra.

W sumie głosy na swoich faworytów w plebiscycie Auto Trophy 2013 oddało ponad 103 000 miłośników motoryzacji.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama