/  /  /  / SEAT i 2,8% udziału rynkowego
SEAT

SEAT

Zmień
Marka SEAT powstała w latach 50-tych dwudziestego wieku jako spółka tworzona przez hiszpański Narodowy Instytut Przemysłu, sześć banków oraz markę Fiat, na którego licencjach opierały się pierwsze produkty hiszpańskiego producenta. W tym czasie na stu mieszkańców Hiszpanii przypadało około trzech pojazdów. Działalność pierwszej fabryki Seata zapoczątkowana została w roku 1953, w Barcelonie.
Dowiedz się więcej o marce
 

SEAT i 2,8% udziału rynkowego

SEAT|
null
© SEAT
null

Na rynku niemieckim marka SEAT zarejestrowała w okresie styczeń-październik łącznie 69 500 nowych samochodów osobowych (+25%). Taki wynik pozwolił importerowi zdobyć udział rynkowy rzędu 2,8%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W samym miesiącu październiku rejestracje SEAT na rynku niemieckim przekroczyły natomiast 7 600 egzemplarzy. To więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej o ponad 24%.

Przypomnijmy, że cały rynek niemiecki w październiku zwiększył wolumen rejestracji o około 2,3%, natomiast narastająco od stycznia wynik skumulowany jest gorszy od tego sprzed roku o ponad 5%.

Generalny importer marki z Martorell liczy na to, że ważnym impulsem do dalszego wzrostu sprzedaży będzie pojawienie się wersji SEAT Leon ST, której debiut na rynku niemieckim przypadnie już 23 listopada.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama