/  /  /  /  / Nowy SEAT Toledo już oficjalnie
SEAT Toledo

SEAT Toledo

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Cena52 900 zł - 90 600 zł (aktualizacja: 2017-06-27)
Emisja CO2101 g/km - 119 g/km
Żużycie paliwa3,9 L/100km - 5,2 L/100km
 

Nowy SEAT Toledo już oficjalnie

SEAT|
null
© SEAT
nullnullnullnullnull

W połowie listopada nowy SEAT Toledo trafi na rynki Hiszpanii i Portugalii, a w roku 2013 auto będzie już dostępne w salonach sprzedaży w całej Europie. Obok Hiszpanii inne kluczowe rynki dla nowego Toledo to Niemcy, Meksyk oraz Turcja.

Mierzące 4,48 m długości nowe Toledo jest o 4 cm dłuższe od swojego poprzednika z 2004 roku. W przeciwieństwie do Toledo II, który był wyposażony w konwencjonalną pokrywę bagażnika, najnowsza wersja wyposażona będzie w dużą, szeroko otwieraną klapę wędrującą ku górze razem z tylną szybą.

To w jeszcze większym stopniu zwiększy jego praktyczność zarówno przy wkładaniu, jak i wypakowywaniu bagaży, a zwiększony rozstaw osi wynoszący 2602 mm (o 80 mm więcej niż w Toledo II) zapewni poczucie przestrzeni i mnóstwo miejsca na nogi dla wszystkich pasażerów.

Projekt nowego Toledo to konsekwentny rozwój nowej sztuki projektowania SEAT przedstawianej w koncepcyjnych modelach IBE, IBX i IBL.

Nowy SEAT Toledo ma solidny i mocno osadzony wygląd, o jasno określonych powierzchniach przeszytych precyzyjnie nakreślonymi liniami i krawędziami. Szerokie i kanciaste reflektory w połączeniu z trapezowymi, smukłymi wlotami powietrza to cechy charakterystyczne dla nowego DNA hiszpańskiej marki, który dopełniają poszerzające wizualnie auto tylne poziome lampy.  

Oto nowa Skoda Rapid w ostatecznej wersji

Projektanci zadbali o każdy element, także wygląd dachu, którego linia przebiega eleganckim łukiem nad szerokimi słupkami, wznosząc się płynnie od tylnej części bocznej, a nisko poprowadzona tylna szyba dodaje produktowi wyglądu zarezerwowanego dotychczas dla coupe, nie ujmując przy tym nic z jego uniwersalności i funkcjonalności.

Jako zupełnie nowy model, Toledo korzysta z najnowszych jednostek napędowych Grupy Volkswagena. Na liście dostępnych silników znajdują się bardzo wydajne jednostki benzynowe TSI o pojemności 1,2- i 1,4-litra oraz diesel 1.6 TDI Common-Rail.

Poza klasyczną manualną skrzynia, nowe Toledo oddaje do dyspozycji także 7-stopniową dwuprzęgłową automatyczną skrzynię biegów DSG, która może być sprzężona z najmocniejszymi silnikami benzynowymi. Jednostki benzynowe generować będą moc między 55 kW (75 KM) a 90 kW (122 KM).

Wersja Ecomotive będzie mogła poszczycić się emisją CO2 na poziomie zaledwie 116 g/km, a model Ecomotive z silnikiem wysokoprężnym 1.6 TDI dysponujący mocą 77 kW (105 KM) będzie mógł pochwalić się najniższym w swojej klasie stopniem emisji CO2 wynoszącym tylko 104 g/km.

Standardowy pakiet bezpieczeństwa wszystkich modeli SEAT Toledo obejmie poduszki powietrzne kierowcy i pasażera, boczne poduszki powietrzne o zwiększonej pojemności dodatkowo chroniące głowę i tułów, a także inne systemy zapewniające bezpieczeństwo na różnym typie nawierzchni i w różnych warunkach.

Nowe Toledo dostępne będzie w dwóch wersjach wyposażenia: podstawowej Reference oraz oferującej dodatkowe wyposażenie z zakresu komfortu i wzornictwa wersji Style.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama