/  /  / Toledo
SEAT Toledo

SEAT Toledo

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Cena50 900 zł - 84 500 zł (aktualizacja: 2017-03-15)
Emisja CO2112 g/km - 119 g/km
Żużycie paliwa4,3 L/100km - 5,2 L/100km
 
Seat Toledo
© Seat
Seat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat ToledoSeat Toledo
Seat Toledo został pierwszy raz pokazany oficjalnie podczas salonu samochodowego w Genewie w 2012 roku, a jego sprzedaż rozpoczęła się w Polsce w połowie 2013 roku. Nazwę Toledo  fani marki znają od lat. Jest to już IV generacja tego modelu, jednak mająca  niewiele wspólnego z poprzednimi generacjami. Nowy Seat Toledo, w przeciwieństwie do swoich poprzedników jest mniejszy i reprezentuje segment C. Kompaktowy pojazd uznawany za model budżetowy, który ma  konkurować głównie z podobnymi autami, powstałymi z myślą o trudnych, kryzysowych latach. Nowy samochód wpisuje się w lukę pomiędzy modelami Ibiza i Leon.

Bliźniaczym modelem dla Toledo jest Skoda Rapid. Toledo i  Rapid wykorzystują nową platformę A05+. Jest to zmodyfikowana platforma PQ24 umożliwiająca zastosowanie napędu na cztery koła. Z płyty A05 (inne oznaczenie: PQ25) korzystają dziś Seat Ibiza, VW Polo i Audi A1, natomiast na potrzeby Rapida i Toledo wydłużono ją nieznacznie (stąd „plus” w nazwie platformy).

Nowoczesny i ponadczasowy design tego modelu skrywa wiele funkcjonalnych rozwiązań i praktycznej przestrzeni. Dzięki temu SEAT Toledo jest pojazdem skierowanym głównie do rodzin.

Stylistyka tego auta jest pełna temperamentu i przyciąga wzrok już z daleka. Nadwozie limuzyny jest bardzo reprezentacyjne i pozwala zachować elegancję. Precyzyjnie zaprojektowane linie nadwozia, bryła pojazdu i dynamiczne reflektory z przodu, dodają autu dynamiczności. Poziomy układ i kształt świateł z tyłu odzwierciedla obecny obraz marki i stylistykę SEAT-a.

Cechą charakterystyczną modelu Toledo, która uwydatnia jego rodzinny charakter, jest pojemny bagażnik. Oprócz tego, że oferuje on mnóstwo przestrzeni (pojemność 550 l), to zapewnia niemal nieograniczony dostęp. Dzięki 5-drzwiowemu nadwoziu liftback, jego pokrywa otwiera się wraz z szybą, powiększając otwór załadunkowy. Gdy dodamy do tego bardzo obszerne, nowoczesne wnętrze i mnóstwo miejsca na tylnej kanapie, SEAT Toledo staje się idealnym kandydatem na samochód rodzinny.

Bogate wyposażenie samochodu podnosi komfort podróżowania i pozwala zrelaksować się nawet podczas długiej podróży. Toledo może być wyposażone w zaawansowane multimedia. System dźwięku 1.3. lub 2.1 zamienią jego wnętrze w salę koncertową, a nawigacja zaprowadzi do każdego celu, wybierając najbardziej optymalną trasę. Za bezpieczeństwo w tym samochodzie odpowiadają nie tylko poduszki powietrzne, ale także asystent podjazdu, skrętne reflektory czy migające światła hamowania. Wszystko to sprawiało, że w testach zderzeniowych Euro NCAP Toledo popisało się bardzo dobrą oceną 5 gwiazdek.

SEAT Toledo to nie tylko wcielenie piękna, ale także wygoda i ekonomika jazdy. Auto może być wyposażone w wydajne silniki benzynowe TSI i ekonomiczne TDI. Co więcej, 7-biegowa, 2-sprzęgłowa skrzynia biegów DSG, zapewnia nieodczuwalną zmianę biegów, co przekłada się na płynną jazdę bez szarpnięć. Dodatkowo, silniki z oznaczeniem Ecomotive są bardzo oszczędne w zużyciu paliwa i emitują spaliny na niewiarygodnie niskim poziomie.
Rodzinny Toledo dostępny jest w 3 wersjach wyposażenia: Entry, Reference, Style. Każda z nich oferuje optymalne wyposażenie i charakteryzuje się wysokiej jakości wykończeniem. Dzięki szerokiej gamie tapicerek i dodatków, każdy dopasuje SEATA Toledo do swoich potrzeb.

SEAT Toledo  wraz z bliźniaczym Rapidem, produkowany jest w zakładach w Mlada Boleslav w Czechach.

Konkurencję dla Seata Toledo  stanowią: Citroen C-Elysee, Hyundai Elantra, Mitsubishi Lancer, Peugeot 301, Skoda Rapid oraz Toyota Corolla.

 

Toledo najczęściej porównywany z

Citroen C-Elysee
Citroen C-Elysee
Fiat Tipo
Fiat Tipo
Honda Civic
Honda Civic
Opel Astra IV
Opel Astra
SEAT Leon
SEAT Leon
Skoda Rapid
Skoda Rapid
Skoda Octavia III
Skoda Octavia
Reklama