/  /  /  /  / Nowości modelowe pomogą w ekspansji Volkswagena
SEAT Mii

SEAT Mii

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Mini
Cena38 500 zł - 54 800 zł (aktualizacja: 2017-05-04)
Emisja CO2105 g/km - 106 g/km
Żużycie paliwa4,5 L/100km - 4,6 L/100km
 

Nowości modelowe pomogą w ekspansji Volkswagena

null
© Materiały prasowe
nullnullnullnullnull

Koncern Volkswagen AG ma ambitne plany: zdobyć do roku 2018 pierwsze miejsce w rankingu największych producentów motoryzacji na świecie. Wyścig o palmę pierwszeństwa z Toyota Motor oraz General Motors trwa, a niemiecki konglomerat liczy na sukces kolejnych modeli, w tym Golfa po zmianach generacyjnych.

W bieżącym roku koncern Volkswagen AG liczy na przekroczenie granicy 8 milionów sprzedanych pojazdów na świecie. Tak dobry wynik pozwoliłby grupie wyprzedzić w rankingu największych producentów konglomerat Toyota Motor Corporation, który po problemach spowodowanych marcowym trzęsieniem ziemi i tsunami w Japonii, a także późniejszymi podwoziami w Tajlandii, uzyska szacowany rezultat na poziomie około 7,5 mln egzemplarzy.

W roku przyszłym japoński koncern prawdopodobnie odzyska już prymat w światowej motoryzacji dzięki przywróceniu normalnego rytmu dostaw pojazdów na rynek, jednak nie zmienia to faktu, że Volkswagen AG jest na dobrej drodze do zrealizowania ambitnych założeń programu Strategia 2018.

Nowa generacja aut miejskich
Aby na trwałe zająć pierwsze miejsce wśród największych producentów motoryzacji na świecie, co ma nastąpić właśnie do roku 2018, Volkswagen szykuje ważne nowości modelowe. W pierwszej kolejności są to auta miejskie należące do rodziny New Small Family. Samochody opracowane w ramach omawianego programu firmowane będą logo marki Volkswagen, a także siostrzanych firm Skoda i SEAT.

Volkswagen up! kosztuje od 31 290 zł

Na rynku polskim znamy na razie oficjalnie ceny na model Volkswagen up!, który kosztować będzie w najtańszej wersji od 31 290 zł. Klienci mogą wybrać jedną z trzech wersji: podstawową take up!, wersję zorientowaną na komfort – move up! oraz najbogatszą – high up!

W momencie wprowadzania na rynek dostępne będą dodatkowo dwa wyjątkowe modele bazujące na wersji high up!: są to mianowicie up! black oraz up! white.

Jak na razie nie podano jeszcze polskich cen na dwa bliźniacze modele, jakimi są Skoda Citigo oraz SEAT Mii. Warto jednak zauważyć, że na rodzimym rynku czeskim samochód marki Skoda kosztować będzie od 179 900 koron, natomiast wersja firmowana znaczkiem SEAT jest oferowana w Hiszpanii od 8 690 EUR.

Nowy Fiat Panda
Najnowsze samochody niemieckiego koncernu zbierają przychylne komentarze w prasie motoryzacyjnej od dziennikarzy, którzy mieli już okazję jeździć tymi autami. Nie oznacza to jednak, że Volkswagen up! i spółka nie będą musieli stawić czoła mocnej konkurencji. W tym miesiącu wystartowała mianowicie produkcja nowej generacji modelu Fiat Panda. Samochód stanowi ewolucję bardzo życzliwie przyjętego na rynku poprzednika, a dodatkowym atutem ma być m.in. atrakcyjne włoskie wzornictwo i dostępność nowoczesnych technologii.

Co ciekawe, przynajmniej do końca przyszłego roku w ofercie Fiata na wybranych rynkach pozostanie w ofercie Panda drugiej generacji. Według wiarygodnych źródeł, cena tego samochodu zostać ma obniżona do około 8 500 EUR (obecnie Panda II kosztuje we Włoszech nieco ponad 10 000 EUR).

Według doniesień serwisu Automotive News Europe, Fiat Panda trzeciej generacji będzie kosztować w najtańszej wersji około 10 000 EUR. Dodajmy, że auto włoskiej marki przygotowano wyłącznie w wersji 5-drzwiowej.

Dla porównania, Volkswagen up! kosztuje w Niemczech od 9 850 EUR, ale chodzi tu o auto w odmianie trzydrzwiowej. Wersja pięciodrzwiowa zadebiutuje w przyszłym roku i według wiarygodnych źródeł będzie wymagać w Niemczech dopłaty niecałych 500 EUR.

Ofensywa w segmencie crossover
Ważnym elementem rozwoju gamy modelowej Volkswagena będzie też w najbliższych latach ofensywa w obiecującym segmencie pojazdów SUV/crossover. Zapowiedzią pomysłów, które mogą znaleźć zastosowanie w kolejnej generacji modeli Tiguan oraz Touareg, jest przyjęty z zainteresowaniem projekt koncepcyjny Cross Coupe.

Volkswagen Cross Coupe. Czy takie będą kolejne modele SUV marki?

Co ciekawe, wiarygodne źródła branżowe informują też o planach Volkswagena, który pracuje ponoć nad nowym modelem crossover pozycjonowanym w gamie produktowej poniżej Tiguana.

Wiele ciekawych nowości modelowych na rynku motoryzacyjnym spodziewać się można w nadchodzącym roku 2012. Wśród debiutantów zobaczymy m.in. Volkswagena Golfa nowej generacji. Od strony stylistycznej auto stanowić będzie ewolucję w stosunku do poprzednika, jednak od strony technicznej będzie to zupełnie nowa konstrukcja.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama