/  /  /  /  / Miejski SEAT Mii na rynku od grudnia 2011 [VIDEO]
SEAT Mii

SEAT Mii

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Mini
Cena38 500 zł - 54 800 zł (aktualizacja: 2017-05-04)
Emisja CO2105 g/km - 106 g/km
Żużycie paliwa4,5 L/100km - 4,6 L/100km
 

Miejski SEAT Mii na rynku od grudnia 2011 [VIDEO]

SAMAR.PL|
null
© SEAT
nullnullnullnullnullnullnullnullnull

Oto pierwsze oficjalne zdjęcia, na których prezentuje się model SEAT Mii. Jest to kolejne auto miejskie należące do rodziny New Small Family obok znanych już samochodów Volkswagen up! oraz Skoda Citigo.

Oto pierwsze oficjalne zdjęcia, na których prezentuje się model SEAT Mii.

Jest to kolejne auto miejskie należące do rodziny New Small Family obok znanych już samochodów Volkswagen up! oraz Skoda Citigo.

SEAT Mii najpierw zadebiutuje w sprzedaży na rodzimym rynku hiszpańskim, poczynając od grudnia 2011. Wiosną przyszłego roku autko będą mogli kupić też klienci w innych krajach europejskich.

Ile będzie kosztować nowa Skoda Citigo?

Początkowo SEAT Mii będzie dostępny w wersji trzydrzwiowej. Odmiana pięciodrzwiowa zadebiutuje w roku przyszłym.

Jak można się było spodziewać, od strony konstrukcyjnej wersja firmowana znaczkiem SEAT nie różni się niczym od siostrzanych aut Volkswagen up! oraz Skoda Citigo.

Wszystkie trzy modele będą wytwarzane w zakładach Volkswagen AG na Słowacji. Produkcja rusza już w tym miesiącu.

SEAT Mii mierzy tylko 3,55 m długości, gwarantując zwrotność i przydatność podczas jazdy zatłuczonymi ulicami miast. Pasażerowie mają do dyspozycji 251-litrowy bagażnik, który w razie potrzeby można zwiększyć do 951 litrów po złożeniu oparć tylnych siedzeń.

SEAT Mii będzie wyposażony w dwa zupełnie nowe, trzycylindrowe silniki benzynowe o pojemności 1,0 litra i mocy 60 KM oraz 75 KM. W wersji Ecomotive średnia emisja CO2 wynosić będzie zaledwie 97 g/km.W nieco późniejszym terminie do gamy SEAT Mii dołączy również wersja na CNG, dla której średnia emisja CO2 to tylko 86 g/km.

Ciekawymi elementami wyposażenia modelu SEAT Mii będzie m.in. asystent hamowania City Safe Drive (aktywacja poniżej prędkości 30 km/h) oraz SEAT Portable System, spełniający funkcje informacyjno-nawigacyjno-rozrywkowe.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama