/  /  /  /  / Nowy SEAT Leon kontra VW Golf
SEAT Leon

SEAT Leon

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nowy SEAT Leon kontra VW Golf

null
© SEAT
null

Niemiecki ADAC w swoim rankingu poszczególnych modeli dostępnych na rynku zaliczył auto SEAT Leon nowej generacji do najlepszych w segmencie kompaktów. Uzyskaną oceną Leon tylko nieznacznie ustępuje VW Golfowi.

Oceniona w teście ADAC wersja SEAT Leon 1.4 TSI Ecomotive Style kosztuje na rynku niemieckim od 20 270 EUR. Niemiecki automobilklub wysoko ocenił takie walory auta jak zwrotność i sportowe zestrojenie, do którego pasuje dostępna gama jednostek napędowych diesel i benzyna. Łącznie samochód producenta z Martorell uzyskał notę 2,0 (w skali od 1 do 6, gdzie "1" to ocena najwyższa, a "6" to ocena najniższa).

Dla porównania, Volkswagen Golf, który w analogicznej wersji jest droższy o około 2 000 EUR, uzyskał od ADAC łączną ocenę 1,8. U Golfa podkreśla się m.in. wyższy komfort jazdy niż w przypadku Leona oraz dostępność niektórych zaawansowanych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa wspierających pracę kierowcy.

W podsumowaniu ADAC podkreśla, że model SEAT Leon 1.4 TSI oferuje dobrą relację ceny do wartości użytkowej. Średnie zużycie paliwa wynosi około 5,4 litra na 100 km.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - SEAT Leon