/  /  /  /  / Polska: Prezydent Wałęsa i SEAT Exeo
SEAT Exeo

SEAT Exeo

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Polska: Prezydent Wałęsa i SEAT Exeo

Iberia Motor Company|
null
© SEAT
nullnullnull

Lech Wałęsa, legendarny lider Solidarności i Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej w latach 1990-1995, będzie na co dzień jeździł modelem SEAT Exeo. Kluczyki do auta oficjalnie przekazano podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Kluczyki do samochodu Prezydent odebrał 9 września podczas uroczystej gali wieczornej pierwszego dnia Forum Ekonomicznego w Krynicy. Spotkanie osobistości świata polityki i biznesu, prowokujące do dialogu Wschodu z Zachodem, stanowi idealne miejsce dla uhonorowania zasług Lecha Wałęsy.

Obecność SEAT podczas Forum nie jest przypadkowa (hiszpańska marka od lat jest oficjalnym przewoźnikiem spotkania).

„Przekazanie SEAT Exeo Lechowi Wałęsie stanowi uhonorowanie jego postawy i działań, które doprowadziły do przemian demokratycznych w Polsce - mówi Andrzej Kublik, Prezes Zarządu Iberia Motor Company, wyłącznego dystrybutora aut marki SEAT w Polsce. „W tym roku nie tylko obchodzimy 70. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej; mija też 20 lat od częściowo wolnych wyborów i powołania w Polsce pierwszego suwerennego rządu w czasach powojennych. Lech Wałęsa, dążąc na drodze demokratycznych przemian do ustanowienia nowego systemu politycznego, wykonał zdecydowany krok naprzód dla całego narodu. ‘Exeo’ w języku łacińskim oznacza właśnie ‘iść naprzód’. Również dla SEAT Exeo to milowy krok w historii marki - wyjście ponad reprezentowane dotychczas segmenty i debiut w klasie wyższej”.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - SEAT Exeo