/  /  /  /  / Seat Toledo concept
SEAT Altea

SEAT Altea

Zmień
SegmentVany / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Seat Toledo concept

Seat|
null
© Seat
nullnullnullnullnullnull

Na Salonie Samochodowym w Genewie SEAT prezentuje kolejną fazę ofensywy produktowej w postaci prototypowego Toledo koncept zbliżonego do wersji produkcyjnej. To klasyczny sedan o eleganckich i sportowych proporcjach nawiązujących do coupe.

Kolejna generacja modelu Toledo to wyjątkowe połączenie emocji, znakomitego wzornictwa i racjonalnej funkcjonalności. Pojazd prezentowany w Genewie nie pozostawia co do tego wątpliwości. Nowe Toledo to kontynuacja i rozwinięcie typowego stylu SEAT-a

Intrygujące wzornictwo nie przynosi jednak uszczerbku na funkcjonalności. Toledo Concept jest przestronnym samochodem o dużych walorach użytkowych, mimo kompaktowych wymiarów. Egzemplarz przedstawiony w Genewie jest zapowiedzią przyszłej wersji produkcyjnej, która do dealerów trafi pod koniec 2012 roku.

Od 1991 roku w Europie wyprodukowano i sprzedano do wielu krajów ponad 860 000 egzemplarzy pierwszej i drugiej generacji tego średniego sedana SEAT-a. Toledo było cenione przez klientów zarówno ze względu na atrakcyjny wgląd, jak i za wiele aspektów praktycznych.

Na wcześniejszych salonach motoryzacyjnych w Europie SEAT prezentował już nową stylistykę swoich pojazdów na przykładzie koncepcyjnych IBE, IBX i IBL. Toledo Concept wystawiany w 2012 roku w Genewie ilustruje dalszy rozwój tej stylistyki – tym razem w postaci sedana przeznaczonego do seryjnej produkcji.

W mierzącym 4,48 metra długości Toledo będzie mogło wygodnie podróżować pięć osób. Na bagaż wygospodarowano 500 litrów, a korzystanie z pojazdy ułatwi duża tylna klapa i możliwość złożenia tylnej kanapy. .

Koncepcja – przyjemność z jazdy i funkcjonalność w kompaktowym formacie Przyszły SEAT Toledo o długości 4,48 metra będzie miał kompaktowe nadwozie ułatwiające poruszanie się po mieście. Dzięki przestronnemu wnętrzu i ogromnemu bagażnikowi doskonale sprawdzi się także w czasie dalszych podróży i jako samochód rodzinny. Rozstaw osi 2,60 metra gwarantuje odpowiednią ilość miejsca dla pięciu osób, a bagażnik nowego Toledo jest nie tylko obszerny, ale także bardzo ustawny.

Umieszczenie bagażu w jego wnętrzu ułatwi nadspodziewanie duża tylna klapa. Po złożeniu tylnej kanapy funkcjonalność bagażnika i możliwość przewożenia długich przedmiotów będzie porównywalna z nadwoziem uniwersalnym. Takiej pojemności bagażnika po złożeniu tylnych siedzeń nie mają nawet niektóre tradycyjne kombi innych producentów.

Pięciokątne przednie reflektory są jednym z charakterystycznych elementów SEAT-ów nowej generacji. Równie charakterystyczne są poszczególne detale reflektorów, takie jak chromowany element między głównymi światłami i światłami do jazdy dziennej. Szerokie tylne lampy także podkreślają dojrzałość stylistyczną nowego sedana marki SEAT, zaś cały tył daje wrażenie jakości i solidności, wzmocnione kilkoma precyzyjnie prowadzonymi liniami.

Z profilu Toledo prezentuje się muskularnie i dynamicznie. Precyzyjnie przetloczenie biegnie od reflektorów, przez błotniki aż do tylnych świateł. Wnętrze Toledo Concept jest jasne i przestronne. Jasna kolorystyka wnętrza, eleganckie przeszycia na skórzanej tapicerce oraz skórzane pokrycie kokpitu sprawiają, że przedział pasażerski Toledo Concept prezentuje się bardzo prestiżowo.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - SEAT Altea